Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: E66

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ..prosze mi powiedziec ,czy odnosnie silnka n62 (chodzi tu o awarie przeciekania płynu chłodzącego),to samo moze występowac w 3.0 benzyna--czy to jest juz inny silnik?z góry dziekuje

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Jeżeli mowa o modelu do 2005r. to masz tu jednostkę sześciocylindrową r6 o mocy 231km oznaczenie silnika m52 bardzo dobre motory 300tysi nie robi wielkiego wrażenia na tym silniku .Tu nie ma takiego rozwiązania dopiero w silnikach n62 ,koszty naprawy są dużo niższe.Jeżeli masz z takim motorem auto to dokładnie obadaj i śmiało można brać.Trochę moc słaba ja bym poszperał w 3.0d spalanie porównywalne ,ale koszta napraw dużo wyższe,ale 500Nm robi swoje .
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 05-04-2012 o 12:44

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    ...dziękuje za konkret...teraz wiem na czym stoje...pozdrawiam

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Cytat Zamieszczone przez piterrjc Zobacz posta
    ...a tak na marginesie,oglądałem wiele e65 do roku 2004,i zadko który miał mniej niz 250tys;) więc czy to 300 robi taką róznice?prosze na to odpowiedziec..
    Witam
    Odpowiem w tym temacie z autopsji.
    Też się przymierzałem do kupna auta z przebiegiem 300tys z gazem tylko w wersji 745LI i wszystko wyglądało OK auto właściwie w najbogatszej wersji zewnętrznie utrzymane perfekcyjnie, ale: jak się okazało z gazem auto zrobiło około 200tyś więc coś w silniku tykało ale aby to zagłuszyć to właściciel zamontował filtr powietrza stożkowy :) , jak wiemy na gazie to i tanio to i energicznie z pedałem gazu w podłodze-no i tu zong skrzynia do roboty bo sprzęgło już poważnie zużyte. Więc zastanów się czy nie kupić auta bez gazu i je zagazować aby być na początku tej drogi. Piszesz że jesteś laikiem. Ja też ale ja czytam to forum i wyciągam wnioski a ty zadajesz pytanie ale jak dostajesz odpowiedź która ci nie pasuje to pytasz innych którzy napiszą ci to co chciałbyś przeczytać. Moja rada, po twojej myśli, KUPUJ i nie pytaj innych o zdanie i tak nie słuchasz co piszą lub mówią
    Pozdrawiam

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Osobiście szukałbym tylko benzyny, 730D to dobry silnik ale dopóki coś nie siądzie.. Wtedy zaczynają się drogie wymiany. Silnik biturbo, dwie turbiny każda po kilka tysięcy, a przy przebiegu 300k trzeba już je wymieniać. Podobnie rozrząd, sprzęgło hydrokinetyczne. Droga zabawa, taki silnik jest dobry kiedy wyjeżdżamy nowym z salony. Zaoszczędzisz na trasie, wydasz w warsztacie. Skłaniałbym się ku wolnossącemu V8 lub R6

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    30
    BMW
    E65
    Skąd
    łodz
    kajciu...kazdy -nawet tutejsi bywalcy popełniają bledy..prosze spojrz na symbol silnika podany przez kolege wyzej...z tego co wlasnie wyczytałem są silniki 2001-2005 R6-M54 i R6 2005-2008 N52....więc chyba dobrze ze pytam ale szacunek dla kolegi bo to pewnie banalny błąd literowy,,,,, będe sie pytał o wszystko, bo zadając pytanie ktos zawsze odpowie,kazdą odpowiedz bardzo powaznie weryfikuje...więc zarazem sie czegos ucze-po to jest forum..chce poznac ZA i przeciw.Prawie kazdy mi odradza ten silnik(napewno jest to m54) 01.2005r na gazie..i chyba z niego zrezygnuje,ale prosze mi napisac o dislu jaka byłaby najlepsza jednostka,tylko prosze pominąc koszty napraw(kazdy z nas jak kupuje nigdy sie z tym nie liczy..to chyba normalne;))..inetresuje mnie przedewszystkim spalanie na trasie...i czy wersja Long to dobry wybór....moze większa jednostka nie robi duzej róznicy?Prosze o rade..serdeczne dzięki

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Long to oczywiście najlepsze wyjście, kupę miejsca z tyłu wtedy masz. Co do jednostek wysokopręznych no to brałbym 740D/745D z racji osiągów na których mi szczególnie zależy. 730D jest dla mnie oszczędnym mułem. Zależy czego oczekujesz od silnika..

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Spoko
    Moja rada
    Nie kupuj takiego auta z dziwnym silnikiem 3,0. W razie problemów nic nie dostaniesz z drugiej ręki. Kup benzynę 3,5 lub 4,5 spali niewiele więcej a może i tyle samo bo się nie musi pocić żeby te dwie tony bujnąć. Na trasie , a piszesz że takie będziesz robił, spalanie nie jest tak wysokie jak większość myśli co mają golfa 1,6. Oczywiście jak będziesz śmigał 200-250 to spali. Poszukaj zadbanej z historią serwisową, niekoniecznie "ful wypas", lepiej golasa w dobrym stanie niż złom w którym nic nie działa.Nie brakuje takich ,ale oczywiście kosztują więcej. Z reguły dasz więcej mniej dołożysz, okazji nie ma! Mimo kontrowersji z ASO i przeglądem przedsprzedażnym jednak polecam to zrobić za 600-700 zł bo zależy co mają zrobić, to jednak sprawdzą całą elektryke ale bezgranicznie im nie wież (autopsja):). Auto nie należy do grupy bezawaryjnych wręcz przeciwnie ale wszystko zależy od właściciela jak dba. Jak trafisz zapuszczone to wiadomo. Co do longa to mam i z tyłu miejsca ful no i z reguły lepiej doposażone. Jak kupisz i pojeździsz to zdecydujesz czy gaz dołożyć.
    Pozdrawiam i polecam 745IL :)
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 06-04-2012 o 17:35

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Ja śmigałem 3.0d byłem bardzo zadowolony.Piękna praca ,moc wystarczająca w zupełności na nasze wspaniałe drogi .Do problematycznych należy : sterownik świec żarowych ,wymiana łącznie ze świecami,turbina która kiedyś usiądzie ,wtryski,przepływomierz to wszystko.Turbina 1500zł, wtrysk 250-300 zł ,przepływka oryginał 1200 zł w sumie to najdroższe elementy.Sumarycznie to nie wiele i reszta to duperele.Kpisz zadbany egzemplarz to nie będziesz wkładał kasy i tyle .Trafić takie auto które ma wszystko uwalone na raz to nie realne.Warto to jednak sprawdzić nie koniecznie w serwisie dużo kolegów z forum ma sprzęt diagnostyczny ,zrobi to za dużo mniej,lub za przysłowiowego browara.Spalanie miasto 12l.trasa 9l.Jak brakuje mocy to można ją podnieść na 260km i 600nm z taka mocą to i moja bunia usiądzie .

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •