Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z ukladem chlodzenia . Zasada dzialania ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Problem z ukladem chlodzenia . Zasada dzialania ?

    Panowie i panie znow odezwala sie u mnie bolaczka e38 . Tak sie odezwala ze dzis do domu z pracy wracalem na lawecie . Problem wyglada tak ze znow wywalilo mi waz od chlodzenia . Z tym ze teraz od tylu silnika zaraz kolo odmy .



    Dodam tylko ze u mnie juz wszystko wymienione , bo po kolei wszystko mi strzela wpierw byl zbiorniczek pozniej waz od chlodnicy pozniej chlodnica ogolnie od fratu mam wymienione wszystko . Visko dmucha ze az milo . Z temperatura nigdy nie mialem problemow kreska stoi w pionie .

    Mogl by mi powiedziec ktos na jakiej zasadzie dziala pompa wody , bo tylko ona pozostaje mi do wymiany . Nie wiem czy jak mam wlaczony silnik i otwarty korek od wlewu plynu , czy na wolnych obrotach powinna leciec woda z przelewu ? U mnie zaczyna dopiero leciec przy okolo 2.500 obrotow i pulsuje . Tak samo gdy zlapie za ten gruby waz od chlodnicy to plyn tez jak by pulsowal przy dodaniu obrotow .

    Ps mogl by mi ktos powiedziec jaki jest nr tego wezyka zaznaczonego w zdjeciu ? Szukam na real om i nie moge dojsc ktory to . Moj silnik to 3.5 M62 z 97 roku . Poza tym czy wiele jest pracy z wymiana ? Wiem ze dojscie tam bardzo marne ...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    U mnie w M60 i w M30 na wolnych obrotach mam struge wody caly czas, bez pulsowania, wiec mysle ze w Twoim przypadku jest cos nie tak. Probowales przedmuchac przewod od chlodnicy do zbiorniczka? Odpowiada od tez za odpowietrzenie ukladu, wiec moze jest gdzies przypchany i dlatego takie dziwne rzeczy sie dzieja?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Wskazuje to na za małą wydajność pompy,w bloku woda paruje,tworzy za wysokie ciśnienie i wali wszystko co słabe.Specem nie jestem ale na logikę tak wychodzi tylko nie wiem jak sprawdzić wydajność pompy.
    Może też coś blokować obieg wody powodując to samo co nie sprawna pompa.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Pompe wody juz zamowilem i bede wymienial . Mam nadzieje ze ona byla winowajca.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    sprawdz dokladnie czy to ta pompa - do swojej 740i byly 2 czy 3 rodzaje pomp wody.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Do m62 3.5 bez vanosa jest 1 rodzaj . Mam nadzieje ...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A korek wlewu? Jest prawdopodobne że zwyczajnie się wyszczał i nie upuszcza ciśnienia. Pompa wody to raczej zły trop. Jeżeli miałaby słabą wydajność, to płyn by sie gotował, a tutaj nie ma problemów z chłodzeniem.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Korek byl zmieniony razem ze zbiorniczkiem plus czujka poziomu plus wszystkie weze. Nie wiem jak sprawdzic czy korek dziala .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Korek byl zmieniony razem ze zbiorniczkiem plus czujka poziomu plus wszystkie weze. Nie wiem jak sprawdzic czy korek dziala .
    Jest kilka rodzai tych korków (na różne ciśnienia). Ja kupiłem zamiennik a później zmieniłem na oryginał.
    Ja obstawiam albo pompę albo ten korek... Ja zamówiłem z Thermotec'a i jestem zadowolony (wirnik metalowy)
    Pisz o postępach:)
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •