Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Skończyło się i nie będzie...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN

    Unhappy Skończyło się i nie będzie...

    A więc tak, mam mały problem z elektryką w moim aucie, na początku padło mi prawe światło mijania, wyskoczył błąd na zegarach, myśle sobie żarówka pewnie się spaliła to ją wymieniłem, niestety nie pomogło światło nie świeci, chyba wogóle nie ma prądu na kablu, z braku czasu podłączyłem światło mijania pod pozycję tak żeby jeżdzić na razie. Świeci trochę słabiej ale coś tam widać w nocy. Nie wiem co z tym zrobić??? Jakoś przydało by się to zrobić tylko nie wiem jak??? Nie wiem od czego zacząć??? Na elektryce w aucie się za bardzo nie znam i nie chcę czegoś jeszcze bardziej zepsuć. No i napewno niechce nic "DRUTOWAĆ" jak nie którzy spece od aut. Nie wiem czy sam dam z tym sobię radę czy lepiej dać auto do fachowca??? Co wy o tym sądzicie??? Może ktoś miał już podobny problem???

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Głupie pytanie, ale sprawdziłeś bezpieczniki pod maską i pod kanapą?

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli nie chce Ci się dokładnie mierzyć, bo na przykład nie jesteś elektrykiem to nie powinieneś się instalacji dotykać. Jeżeli podłączyłeś żarówkę 55W na przewód od żarówki 5W to w najgorszym przypadku auto Ci się zapali, osobiście gasiłem takie e39, które miało w podobny sposób przerobione zasilanie wycieraczek. Ponadto na temat takich usterek było na tym jak i innych BMW mnóstwo tematów, zaczynamy najpierw od szukania, a potem pytamy, takie są zasady. Przecież nie możemy co miesiąc dyskutować na ten sam temat. To jest typowa usterka e32 i e34.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Podejrzewam zimne luty na żółtym przekaźniku pod maską.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    sprawdź czego brakuje czy + czy masa. + możesz podciągnąć kablem z lewego światła, a mase to wiadomo. Jeżeli masa to sprawa jest prosta, wszystkie masy są przykręcone pod maską na ściance nadkola, przy (nad) mocowaniu lewego siłownika maski. Jeżeli brakuje + to za światła odpowiada ta najdłuższa "kaseta" w skrzynce z bezpiecznikami pod maską, jeżeli już do tego dojdziesz to daj tę kasetę komuś kto zna sie troche na elektryce/elektronice, niech zajrzy do środka i napewno juz dojdzie co jest nie tak. Oczywiście posprawdzaj najpierw bezpieczniki bo to podstawa. Pod kanapą nie ma bezpieczników od świateł mijania.

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Żółty przekaźnik jest od pozycji. Od mijania jest moduł świateł. Trzeba polutować na nowo luty od przekaźników i kości.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •