Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: tarcze - porządne i wytrzymałe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    tarcze - porządne i wytrzymałe

    przetestowałem ATE - syf
    brembo - syf
    zimmerman - wytrzymały 2 miechy

    czy jest coś co wytrzymuje ekstremalne warunki, hamowanie z dużych prędkości?

    zastanawiam się nad EBC bo już nic innego mi do głowy nie przychodzi - byle by się nie pokrzywiły po 2 miechach albo byle kałuży (textar też padł po ~2 miechach)

    od razu podpowiem, że zaciski mam nowe ;p i to nie ich wina ;) ja po prostu chyba za szybko zap***** ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Jeżeli Zimmerman Ci się zwichrował to tam jakiś chochlik z młotkiem siedzi i na#ier#ala w tarcze jak hamujesz...

    A tak poważnie:
    E39;
    Bosch wytrzymał 6 miesiecy
    ATE obecnie 6 miesiecy i jest ok

    Osobiście drążył bym temat czemu się pogieły...
    V8 Garage

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    czemu czemu.... bo rozgrzanymi w kałużę wjechałem... chcę takie które to wytrzymają, już wolę raz przepłacić i porządne kupić niż wymieniać co chwila ;)

    edit: zastanawiam się nad zimmerman sport... albo ebc groove

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    a w d....e, nieaktualne... wyprułem się na jakieś dziwne ebc wszystkomające... zobaczymy co są warte

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź dokładnie bicie piasty oraz tarczy(nowej). Może piasta powoduje problem z wichrowaniem tarcz
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Też bym zweryfikował piasty pod względem skrzywień

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    bo rozgrzanymi w kałużę wjechałem... chcę takie które to wytrzymają
    Moja skromna wiedza podpowiada mi, że takich idealnych nie ma bo praw fizyki nie oszukasz, tzn. jak rozgrzany metal potraktujesz wodą, to skok temperatury powoduje naprężenia, które wyginają a nawet rozrywają cząsteczki metali i pęka. Można temu zapowiedz odpowiednim hartowaniem i odpuszczaniem metalu, jednak wyeliminować się nie da, po prostu można podnieść granicę rozrywania łańcuchów cząsteczek w metalu, ale kiedyś i tak pękną. W Twoim przypadku to raczej nie sama woda to powoduje ale jakiś dodatkowy czynnik. Sam nie raz wjechałem w wodę z mocno rozgrzanymi tarczami i nic. Tym bardziej, że raczej nie hamujesz tak, że robią się aż czerwone, bo wtedy tu może leżeć przyczyna.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    EBC to bardzo dobry wybór ale muszą być oryginały,kilku moich szwedzkich znajomych jeździ na EBC,dosyć ostro pomykają i z "greenami" hamowanie znakomite,lepsze niż moje oryginały,następna zmiana tarcze EBC standard i "greeny" klocki.
    Hamowałem niedawno z 200km/h,było bardzo mokro,tarcze na granicy grubości i kompletnie nic się nie wydarzyło.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •