Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Witam wszystkich forumowiczów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    22
    BMW
    750iL e32
    Skąd
    Kraków

    Witam wszystkich forumowiczów

    Witam,

    Na początek kilka słów o mnie.
    Na imię mam Łukasz i od urodzenia mieszkam w Krakowie. Obecnie jestem studentem astronomii 1 rok ( wyrzuconym, ale jeszcze chodzę na zajęcia jak mam chwile czasu) pracuję na elastycznych warunkach w firmie EBC ( hamulce ) oraz kończę policealną szkołę w zawodzie mechanika samochodowego ( z zamiłowania do samochodów ). Od czerwca planuję się wybrać na studia magisterskie.
    Tyle o mnie.
    Do tej pory jeździłem:
    - VW POLO pierwszej generacji w wersji rajdowej ( 6 miechów )
    - Nissan Primera P11 GT 99 rok 2.0 B+G sekwencja, wersja przedliftowa ( po 4 kolizjach, z czego 1 z mojej winy postanowiłem nie dopieszczać auta i służyło jako dojazd do pracy, uczelni ) służyła mi prawie 3 lata, bardzo sympatyczny samochód, polecam jakby ktoś się zastanawiał nad kupnem.
    - BMW e30 1.6 90 r. z silnikiem 2.0 przeznaczona do KJS /nauki driftu. Niestety trudności finansowe ograniczyły przygotowanie auta do zaspawania mostu, wyrzucenia tapicerki i kanapy z tyłu i ogarnięcia silnika ( filtry płyny itp ). Obecnie służy do rzadkiego polatania na mokrym i do nabijania zniżek.

    Tyle z offtopu.

    W ten czwartek po długich poszukiwaniach informacji na forum, czytaniu o dolegliwościach e32 ( planowałem kupić 735 w manualu ) odebrałem e32 750iL 89r. , która to jest moja rówieśniczką. Auto kupiłem na mamę :D ( spodobała jej się moja nowa wybranka ) ze względu na OC. Orientacyjny przebieg +/- 600 000 ( zmieniony licznik ) Samochód posiada gaz w systemie bloss i ogólnie jest w dobry stanie. Samochód oglądałem 3 razy, łącznie 4 godziny. Bardzo dobre wrażenie zrobiła podłoga, gdzie jedynymi miejscami przyrdzewiałymi są przewody i blaszki je mocujące. Delikatna korozja pod drzwiami. Most suchy. Skrzynia też. Silnik słabo chodzi na benzynie ( odpala ale słabo się wkręca, nie ciągnie ), na gazie bez najmniejszego problemu. Skrzynia delikatnie szarpie, ale to wina moja bo to mój pierwszy automat wiec jeszcze nie umiem nim zbytnio jeździć ( koledzy powiedzieli że bardzo dobrze zmienia biegi ) . Dość konkretnie cieknie z NIVO, pomimo że na diagnostycznej wyszło 68 i 7x %. Katalizatory wycięte, tłumiki do wymiany w ciągu 6-12 miesięcy. Normy spalania przekroczone 20-25 razy.
    Zawieszenie bez większych luzów, wszystko w normie, dobrze się prowadzi.
    Hamulce.... jakie hamulce? Stan tragiczny. Pokrzywione, biją jak poje.... , dosłownie chcą wykręcić nadgarstki.
    Środek nosi ślady użytkowania. Klima do sprawdzenia szczelności i nabicia. Brak radia, telefonu, nie działają zagłówki z tyłu. Jakieś zwarcia na elektryce ( niestety b. słabo się znam na elektryce ) bo czasem się włączają awaryjne.


    Plany:
    1. Hamulce EBC Przód nacinany i nawiercany + klocki żółte, tył gładkie + klocki żółte ( w środę zamawiam z Anglii, powinny przyjść w połowie kwietnia )
    2. Czyszczenie środka ( odkurzanie, przemycie skóry, odtłuszczanie, zmiękczenie kremem ( nawet NIVEA ) , zabarwienie rozdarć )
    3 Olej + filtry
    3. Regeneracja NIVO + naprawa wspomagania węży itp , amory przód + sprężyny , możliwe że jakaś rozpórka
    4. Konserwacja podwodzia ( drzwi przede wszystkim, w dalszej kolejności podłoga )
    5. Wahacze, łączniki, końcówki drążka, przewody hamulcowe i od wspomagania
    6. Sekwencja ( może się jakoś taniej uda, myślałem nad 2 razy po 6 cylindrów, )
    7. Konserwacja lakieru ( może nowy kolor ), felgi, bajery ( żadnych spoilerów, głośnych wydechów, czy diod LED do jazdy dziennej ) Stan jak najbardziej oryginalny

    To tyle. Jak pogoda dziś dopisze to wymyję autko, przeczyszczę w środku i porobię zdjęcia.

    Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów. Do usłyszenia.

    Pozdrawiam
    Lucash

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    No takie przywitania lubie :) czekamy na fotki buni :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar meush
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    204
    BMW
    E32 730iA V8, E87 118d
    Skąd
    Skarżysko-kamienna
    Powitać :)
    Wrzucaj fotki :D
    Co do automatu to się nie martw szybko się przyzwyczaisz
    Pozdro i powodzenia w działaniu życzę !!

  4. #4
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witam w gronie E32 i życzę wytrwałości w dopieszczaniu maleństwa :D
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Witam jakby to najdelikatniej powiedzieć kupiłeś bardzo wymagający egzemplarz, ale czekam na foty i życzę wytrwałości w działaniu
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witam...:D
    Przywitanie konkretne i bardzo ciekawe...a w szczególności ten kawałek..."e32 750iL"...;)!!
    ps. rób te zdjęcia jak najprędzej...choć pogoda taka sobie, bo u mnie za oknem zima...:p

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemanko,sporo pracy ale potem już tylko radocha z prowadzenia bestii v12,pozdrawiam.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Witaj na forum :)

    Trochę Cię czeka pracy,w takim razie wytrwałości i powodzonka :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Yogi_B-Boy
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    43
    BMW
    e34 520 R6 91'----> e38 730i V8 94'
    Skąd
    Miłosław
    Witam serdecznie,
    czekamy z niecierpliwością na fotencje Bunii:)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    22
    BMW
    750iL e32
    Skąd
    Kraków
    Wybaczcie że dopiero teraz wrzucam foty.




    Macie racje. Dużo pracy. Ale zapał jest i na start niewielkie fundusze. Spalanie powoduje że mam możliwość bliżej poznać piękną młodą panią pracującą na stacji Orlen Ogólnie jest super :D
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 02-04-2012 o 18:53 Powód: Nieco poprawiłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •