Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Nie działa nawiew/dmuchawa

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    A działa Ci płynnie regulacja po całym zakresie obrotów? Może moduł do wymiany, ten za mieczem?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Jeśli już działa to płynnie a zdarza się też tak że tylko chodzi na maksymalnym nadmuchu a jak zmniejszam to coś tam tylko bzyczy...

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    przed chwilą jechałem z pracy do domu jakie 10 km to do połowy nie działało wogóle a od połowy drogi działało wszystko elegancko

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Trochę śmierdzi to mimo wszystko mieczem... Wlutowałeś nowe MOSFETy czy tylko przelutowałeś stare graty?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    tylko przelutowałem aż tak sie niestety nie znam na elektronice samochodowej
    bym musiał komś podżucić może żeby mi wlutował te mosfety....

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Poszukaj na forum podobnego tematu. Wrzucałem linka do dokładnej fotorelacji z zabiegu przelutowania miecza. Były podane dokładne parametry potrzebnych części do podmiany. Kupiłem w elektronicznym za jakieś śmieszne pieniądze, coś koło 10PLN za komplet. Miecz żyje do tej pory.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    kolego Marcin e32 a u ciebie faktycznie była winna tylko ta kostka od miecza?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Ja z tym ogrzewaniem walczę praktycznie cały czas. Wymieniałem już kiedyś miecz, który znowu się skończył. Później postanowiłem przelutować i działał pięknie. W tej chwili czekam na paczkę i będę lutował na nowo. Jestem w 100% przekonany że tam jest problem bo wystarczyło, że ruszyłem delikatnie kablami przy wtyczce i dmuchawa ruszyła. Ponadto kable sa strasznie twarde w okolicy kostki, co dodatkowo świadczy o tym, że się trochę nadtopiły. Wymienię w tym tygodniu i powinno być wszystko ok.

    Teraz mi się jeszcze przypomniało, że miałem też problem na wtyczce wiązka - panel sterowania, poprawiłem luty na niebieskiej wtyczce i śmiga do tej pory. Wtedy też myślałem, że to miecz, a przy dociskaniu panelu sterowania palcem (dość mocno do konsoli, tak jakbym chciał wepchnąć dalej, załączała się dmuchawa i zaświecały się kontrolki na panelu.)

    Czy u Ciebie gdy nie dmucha świecą się kontrolki na panelu? bo jeśli winny jest miecz, to kontrolki i tak powinny się świecić, podobnie sterowanie klapy powinno działać poprawnie.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Znalazłem ten swój post, w którym pisałem czego potrzebujesz do poprawnego przelutowania miecza. Od razu fotostory. Co prawda tutaj piszą o E34, ale historia w E32 jest identyczna, u mnie miecz lata hmm... rok na luzie.

    http://www.bmwe34.net/E34main/Mainte...ical/Sword.htm

    Potrzebujesz: (4) BUZ71A MOSFETS, type TO-220 mouser# 511-STP16NF06 (60v 16A N channel).(old part#: 511-BUZ71A)

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez Marcin-e32 ; 05-02-2013 o 11:41

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    tak jak piszesz gdy nie dmucha to świecą się kontrolki dzieki bardzo za tego linka zaraz siadam i biore sie do roboty. jak to zrobie to jutro postaram sie napisać czy wszystko wróciło do normy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •