Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zapieczony odpowitrznik w przednim zacisku e38 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Zapieczony odpowitrznik w przednim zacisku e38 740

    Witam mam problem wymieniam sobie tarcze z przodu i postanowiłem wyjąć zaciski(zwykłe 1 tłokowe) i dokładnie je wyczyścić wyjąć tłoka i wyczyścić profilaktycznie ewentualnie wymienić uszczelniacze ale problem jest z odpowietrznikiem bo nie chce ani drgnąć mam zacisk na stole nie chce na silę ciągnąć żeby go nie urwać. Ma ktoś jakiś sposób na odkręcenie odpowietrznika?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    jakieś parę tygodni temu też to przerabiałem,tylko że cała praca odbywała się na podnośnikach,a nie na stole :) miałem problem z odkręceniem jednego odp.wylałem prawie połowę wd40 i nic.Poszedłem na ryzyko,albo urwę,albo odkręcę, no i się udało!! ;)
    W Twoim przypadku,jeżeli masz to wszystko na stole,to możesz spróbować na gorąco.Czyli: spróbuj podgrzać ten odpowietrznik palnikiem,lub innym urządzeniem,może się uda.
    Ja osobiście tego nigdy nie robiłem w ten sposob,ale mojemu koledze się udało ;)

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ja uderzam lekkim młotkiem idealnie w osi odpowietrznika - kilka razy z wyczuciem, żeby nie rozklepać. Potem klucz oczkowy i spokojnie, bez szarpnięć. Póki co zawsze się udawało.
    Jak nie -- palnikiem, ale delikatnie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    niestety nie udało się próbowałem palnikiem wd psikałem 2 dni w końcu wziąłem i albo się odkręci albo urwę i się urwał. Może to dlatego że moje auto ma przejechane ok 700 000 km i nikt nigdy płynu nie wymieniał. Musze wymienić zacisk. Tak to jest jak ktoś olewa serwis auta gdyby regularnie był zmieniany płyn to odkręciło by się bez problemu. Odpowietrzałem hamulce w kilkudziesięciu autach i zawsze szło czasami stawiało opór czasami jak po maśle. W tym aucie mam problem ze wszystkim czego się dotknę. Nawet jak kupiłem auto i chciałem zdjąć koła to nie dało rady pneumat nie dawał rady profesjonalne klucze itd poobrabiały się śruby musiałem ciąć je majzlem wiercić itd. ehh szkoda gadać. Ciekawe co jeszcze mnie zaskoczy.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    Musze wymienić zacisk.
    Moim zdaniem nie.

    Rozbierz zacisk(żeby żadnych elementów gumowych nie było) i podjedź do jakiegoś ślusarza lub blacharza samochodowego, który ma palnik acetylo-tlenowy. Kumaty ślusarz spokojnie sobie poradzi.

    Ostatnio kumpel miał podobny problem w astrze F. Podjechaliśmy do znajomego blacharza, odpalił palnik, rozgrzał do czerwoności resztę odpowietrznika. Schłodził, nadspawał nakrętkę i bez problemu odkręcił. Nowy odpowietrznik w sklepie kosztował 3zł.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Oddaj zacisk do tokarza/ślusarza tak jak cursor napisał. Albo go wykręci, albo rozwierci i nagwintuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •