Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Zablokowane przednie drzwi pasażera!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    45
    BMW
    e38 4.0 v8
    Skąd
    mazowieckie

    [mechanika] Zablokowane przednie drzwi pasażera!

    Witajcie. Nie mogę otworzyć drzwi, a mianowicie centralny podnosi bolec, klamką też podnosi gdy zamknięte i nic stoją. Chciałem się dobrać do bebechów od środka ale za żadne skarby nie da się zdjąć boczku przy zamkniętych drzwiach. Żona jeździ jak Vip z tyłu, może jej się to i podoba, ale mi niekoniecznie :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Witka
    Moze rygielek nie odskoczyl probowales wiele razy?
    A gdy centralny otwiera to bolec wychodzi na stale czy sie chowa po chwili?

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Opuść szybę całkiem na dół i spróbuj odgiąć delikatnie listwę chromowaną i cały boczek. Powinno Ci się udać otworzyć drzwi takim sposobem. Może poprostu linka Ci spadła albo chodzi razem z pancerzem i dlatego nie otwiera
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    a ja mam podobnie :)

    I metodą domową mi się otwierają jak trzeba ( na razie nie mam czasu na rozbieranie drzwi a używa ich ktoś raz na tydzień -może) więc staję obok tylnych drzwi i rozkładam prawą dłoń na płasko i pukam ze średnią siłą ( nie za mocno co by blachy nie powgniatać ale i nie za lekko co by do rana nie walić) szybko na maxa 2 stuknięcia i otwarte - a walę jakieś 10-15 cm od brzegu drzwi i mniej więcej na środku między klamką a listwą ozdobną na drzwiach w te wszystkie mechanizmy - i sie otwierają :)

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety skorodowal ci pancerz linki odblokowujacej rygiel (niestety czesty defekt w E38 gdzie glownie kierowca jedzi autem)- linka jest dobra i dziala jednak bez czesci pancerza nie jest w stanie przesunac dzwigni :(
    Najgorsze jest to ze jest to w sumie blachostka ale co to nerwow psuje... :( Jak nie uda ci sie dotrzec do tego tak jak ci pisal Evan pozostaje tylko zerwac tapicere- przy zamknietch drzwiach niestety bez jej uszkodzenia sie nie obejdzie...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    45
    BMW
    e38 4.0 v8
    Skąd
    mazowieckie
    Dziękuje panowie za rady, udało się. Odchyliłem delikatnie wd40 z przedłużeniem i pukanie pomogło :) . Nasmarowałem i teraz śmigam bez boczka, narazie ok wszystko.

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez pio999
    Dziękuje panowie za rady, udało się. Odchyliłem delikatnie wd40 z przedłużeniem i pukanie pomogło :) . Nasmarowałem i teraz śmigam bez boczka, narazie ok wszystko.
    No to gratulację. Faktycznie jest to częsty problem w E38. Ale ja nasmarujesz i dobrze zabezpieczysz to troszkę pochodzi ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •