Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kompatybilność różnych wersji sterownika ABS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska

    Kompatybilność różnych wersji sterownika ABS

    Chciałbym sobie zakupić sterownik ABS, bo najprawdopodobniej to przez niego raz ABS działa a raz nie. Czy jeśli nie mam ASC to muszę załatwić sobie tylko i wyłącznie sterownik bez tego systemu, czy jak kupię z ASC to też zadziała?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Z ASC jest inny większy inna kość, załatw sobie jaki kolwiek z 730 lub 735 bez asc i musi dzialac. ale najczesciej przyczyna takiego stanu jest nie dzialajacy ktorys czujnik. Co dziwne w przypadku mojego E32 wyjęcie kontrolki ABS z licznika czyli uniemożliwienie wyświetlenia błędu naprawiło ABS.... Brak błędu brak usterki. Zdziwiłem sie hehe ale wiadomo lepiej mieć kontrolkę i działający system na 100% w E32 sie przydaje... :P

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie tylko ABS się przydaje, ale jest niezbędny! Układy z ABS nie posiadają regulatorów siły hamowania w tylnym obwodzie i niesprawny ABS może w sytuacjach awaryjnego hamowania doprowadzić do niekontrolowanego zachowania się samochodu (np. zablokowania kół osi tylnej).

    Więc nie jest to tylko bajer - jeżeli jest w samochodzie to MUSI być sprawny i działać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    a sprawdzales przekazniki na pompie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •