Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Walka z nawiewem, cały czas grzeje jedna strona - e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    Walka z nawiewem, cały czas grzeje jedna strona - e32

    Witam, przeczytałem wszyskie posty dotyczące grzania, zmieniłem wszystko co sie da i problem jest nadal.

    Lewa strona grzeje cały czas ale tylko przez tą małą kratke co dmucha na boczną szybe i ogólnie na szybe, prawa strona dmucha cały czas zimnym powietrzem, ogólnie strona lewa dmucha słabiej od prawej....

    Standardowa sprawa elektrozawory zmienione 2 razy i 3 raz wyciągłem koledze ze sprawnego auta i nadal to samo, jedyne co ustaliłem to że zawory nie reagują na pokretła czyli są cały czas otwarte niezależnie od ustawionej temp na panelu, jak podam 12V na grobszy kabel od zaworka zamykają sie dwa więc ewidentnie brak starowania zaworem ale panel wymieniłem też na sprawny i nadal to samo, co jest jeszcze po drodze od panela do elektrozaworów, ten moduł cały z tyłu za nagrzewnicą rozdłubałem i nie wygląda na upalony albo zalany,

    Dziwi mnie bardzo jeszcze to że skoro dwa zawory są otwarte do dlaczego prawa strona nie grzeje wogule, ja przycisne na panelu ten guzik "obieg wewnętrzny" to trzoche przestaje grzać ta lewa strona,

    w czasie wszystkich zabaw z podmiankami raz zawory sie zamkły i przez około minute udało sie je otworzyć i zamknąc pokrętłami, to było na samym początku, od 2 tygodni nie działa cały czas.
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, zmierz miernikiem co dzieje się z napięciem w kostce elektrozaworów jak zmieniasz między ciepłym, a zimnym. Mierz względem środkowego pinu. Jak zimne to powinno być około 0V, jak maks gorące to około 9V napięcia stałego. Jeżeli jest inaczej, zimne luty w module IKHA. Elektrozawory podmieniałeś, więc zakładam, że dobre. Miałem przypadek również w e34, że brakowało stałego napięcia w środkowym pinie, tam powinno być 12V po włączeniu zapłonu, zawsze. Skrajne napięcia regulowane są przez moduł IKHA.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •