Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: orginala navi a brak zmieniarki??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar seba_235
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    92
    BMW
    740iA Shadowline m62b44
    Skąd
    wielkopolska/Pniewy

    orginala navi a brak zmieniarki??

    witam
    posiadam od niespełna 2tygodni 740i z 97roku,jest tam oryginalna navi 4:3 itp a nie ma zmieniarki tylko taka zaślepka ala kieszonka,kupiłem zmieniarkę z oznaczeniem P do przedliftu ale za chiny ludowe nie znalazłem w bagażniku kabla żeby ją podłączyć.Jest to możliwe że montowali navi i tv a głupiej zmieniarki nie zamontowali??czytałem na forum że położenie kabla z kufra do navi oznacza rozebranie pół auta ale nie widziałem żadnego foto poradnika może ktoś to robił i by pomógł,podpowiedział na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu. Chciałem zamontować jeszcze skrzynie basową którą woziłem w TDIku:) ale tam nie ma wyjścia rca i znowu klops a chce zostawić org wygląd bo taki ładny luksusowy hehe. Jest jeden plus na pocieszenie jeśli chodzi o podłączanie skrzyni-aku z tyłu i kabli nie trzeba ciągnąć:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez seba_235 Zobacz posta
    Jest to możliwe że montowali navi i tv a głupiej zmieniarki nie zamontowali?
    Tak

    Do polifta tylko PI. Mając navi, nie trzeba pół auta rozbierać. Jedynie cały lewy tył, żeby dołożyć przewód do zmieniarki.

    Warto rozkodować VIN, może jest tam opcja "preparation for cd-changer"(przygotowanie pod zmieniarkę). Wtedy teoretycznie wiązka powinna być
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar seba_235
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    92
    BMW
    740iA Shadowline m62b44
    Skąd
    wielkopolska/Pniewy
    Warto rozkodować VIN, może jest tam opcja "preparation for cd-changer"(przygotowanie pod zmieniarkę). Wtedy teoretycznie wiązka powinna być[/QUOTE]

    Rozkodowałem VIN ale nic w tym stylu nie pisało

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez seba_235 Zobacz posta
    Rozkodowałem VIN ale nic w tym stylu nie pisało
    W takim układzie możliwe, że nawet wiązki do zmieniarki nie posiadasz. Więc, żeby dołożyć zmieniarkę, należy kupić ją w komplecie z wiązką.
    Warto zdjąć lewy boczek w bagażniku i sprawdzić czy przypadkiem nie leży wiązka do zmieniarki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    Niestety masz ten sam problem co ja miałem.teraz zajmiemy sie twoim problemem kupiłeś zmieniarkę gołą czy dostałeś jakieś kable?jak nie to ci bedą potrzebne 3 kable
    1 zasilający idący od zmieniarki (2 przewody czarny i czerwony) (zasialanie do zmieniarki masz wyprowadzone juz fabrycznie)
    2 sygnałowy wychodzący ze zmieniarki dł.na jakieś 10-15cm
    3 Druga cześć sygnałowego łącząca sie okrągłą kostką z sgnałowym 1 ,a 10 pinową z modułem radia schowanym za wzmacniaczem

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar seba_235
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    92
    BMW
    740iA Shadowline m62b44
    Skąd
    wielkopolska/Pniewy
    zasilający znalazłem za boczkiem w bagażniku,sygnałowy kupiłem taki długi jakiś skręcany chyba miał iść pod navi ale do navi były już podączone jakieś 2kostki chyba niebieska i biała,rozebrałem bok gdzie był czytnik od navi,był tam tuner,chyba jakiś wzmacniacz i coś tam jeszcze całkiem z tyłu za takim czarnym materiałem mocowanym na 2 kołki i właśnie w tym było wolne gniazdo i tam wpiełem kostkę od tego długiego kabla ale navi nie widzi zmieniarki, a zmieniarka działa.co nie tak podłączyłem?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Co masz na myśli nie widzi? Na ekranie niee będziesz mieć opcji zmieniarki.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar seba_235
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    92
    BMW
    740iA Shadowline m62b44
    Skąd
    wielkopolska/Pniewy
    jak wciskam MODE to tylko wyskakuje NO TAPE to jak mam odpalić płytę ze zmieniarki?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Na 100% nie jestem pewien, ale powinienes dokodowac zmieniarke w zcs.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    u mnie nie trzeba było kodować zmieniarki , po prostu podpoiłem i działa do tej pory

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •