Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: Vanos w m62tu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Vanos w m62tu

    Mam pytanie drodzy koledzy!Czy części do silnika m62tu montowanego w Land Rover są tańsze od zakupionych w ASO BMW?Ciekaw jestem ile liczą sobie w ASO Land Rovera za przykładowy Vanos do tego silnika. W ASO BMW ok 1500 x 2. Na jednym z postów przeczytałem że przepływka do teo modelu od brytola jest 2 razy tańsza niż kupiona w ASO BMW. Może i ten element rozrządu jest tańszy.
    SHOTGUN

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W ASO Land Rovera cena będzie taka sama, albo nawet nieco wyższa. Nr części: LHD000010
    Najlepiej "złowić" okazję - typu jakiś sklep w USA. Jeden znalazłem za 250$/szt. To daje niecałe 900zł/szt.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    hatekraft możesz podesłać linka, bo ja ostatnio też znalazłem w jakimś sklepie za ok. 300$ ale teraz za czorta nie wiem w jakim :-(
    Ostatnio edytowane przez wojtek-e30 ; 04-05-2012 o 20:50

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    http://www.roverlandparts.com/2003-2...-4-4l-hse.aspx

    http://www.monstermarketplace.com/la...ocket-4-4l-hse

    A przy okazji: Beisan robi testy swoich uszczelniaczy i zapowiada, że zestaw naprawczy będzie dostępny za 3 miesiące.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    to nadzieja rośnie :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    hatecraft dzięki za linki o to właśnie chodziło, jakby co to zawsze o tysiaka mniej :-)
    A te zestawy naprawcze z tego co czytałem na forum to już dawno miały być, cały czas przesuwają termin.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    dostałem maila z Kliniki BMW w Opocznie....koszt wymiany vanosów to 1625zł x2 + uszczelki i robocizna 1000zł.
    myślałem że będzie drożej.....czas podjąć poważną decyzje ;)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ostatnio też się trochę kręciłem za Vanosami, dzwoniłem bodajże 30 kwietnie do Kliniki BMW w Opocznie i mi powiedzieli za robociznę 1800.. Skąd taka różnica? Plus 2x 1625 za Vanosy.
    Czekam na zestaw od Beisan Systems, pisałem do nich ostatnio i potwierdzam info od Hatercraft'a, mnie też zapewniali o mniej więcej trzech miesiącach. 3200 za "nowe", a tak naprawdę niewiele warte Vanosy z serwisu nie zamierzam płacić ;-) Na zagranicznych stronach piszą, że nowe wytrzymują nawet tylko 30000 km. Gra nie warta świeczki według mnie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    nowe vanosy 30k km :icon_rolleyes:
    aż się nie chce wierzyć :D

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A gdzie pisali, ze tylko 30 kkm ???

    Nówki powinny wytrzymać 200 kkm, no minimum 150... Ludzie z Dr.Vanos piszą, że trzeba tylko wymieniać olej na czas i nastawnik nie będzie się psuł.
    Jeszcze nie wiem, czy będę czekał 3 miechy na Beisana, czy kupię nowe nastawniki, ale niezależnie od tego cały silnik zamierzam rozebrać, bo obawiam się, że był wlewany motodoktor. A jego pozostałości mogą być szkodliwe i stąd właśnie niska żywotność nastawników - syf w silniku i po 30 kkm vanosy na szrot.

    Tak więc żadne płukanki, tylko porządna chemia do czyszczenia i rozbiórka, jak dał przykład mati-e28.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •