Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak założyć opony...?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Jak założyć opony...?

    Cześć Panowie. Mam takie pytanko. Gdzie założyć jakie opony? Mam felgi 8 cali na przód i 9 cali na tył . A oponki pierwsza para 245/45/18 a druga para 245/50/18. Moja beemka jet chyba fabrycznie obniżona (740 d). I teraz sobie myślę, że lepiej by było na przód na 8 calowe felgi założyć 245/45/18 a na tył na 9 calowe 245/50/18. Czy tak będzie dobrze? Wszystkie opony to Michelin Pilot Primacy.
    Aha jak już pytam to jeszcze jedno. Fele mam M Parerell z et od e39 (chyba 20 i 24) Na razie nie zamierzam nic kombinować z dystansami, tylko czy zgodnie ze wszystkimi prawidłami sztuki to one będą trochę wewnątrz nadkola czy trochę na zewnątrz, czy jest tak mocno widać różnicę jakby et było ori od e38? Śruby do kół mam z 16 starych, chyba będą dobre ( nie za długie, nie za krótkie).
    Z góry dzięki za odpowiedż i ewentualne sugestie! Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    7ka
    Gość
    wiele o tym bylo...wiele o tym pisalem wiec moglbys chociaz sie wysilic i uzyc funkcji "szukaj"

    polecam ---- http://forum.7er.pl/opony-rozmiary-o...e38-vt2851.htm

    a jesli to fele od e39 to nie beda pasowac jesli nie zalozysz pierscieni centrujacych.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    7ka z całym szacunkiem dla Ciebie! Dużo czytam i ten temat co podałeś linka jest o 17 kach i rozmiary opon na 18 zalecane przez fabrykę. Tam nie ma odpowiedzi na moje pyatanie. Ja pytam czy tak jak napisałem wcześniej z oponami przód tył będzie oki. Ale jeśli Ci się nie chce napisać to to uszanuję i więcej nie będę Cię pytał. Pozdro!
    Pozdrawiam!

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Odpowiednie opony to 245/50 R18
    A zakąłdanie opon o takiej samej szerokości ale innym profilu hmmm będzie to dziwnie wygladało- opony maja różną wysokość, poza tym to chyba niekorzystnie wpłynie na zachowanie auta
    Może to mała różnica ale wydaje mi się że powinieneś założyć wszystkie opony 245/50
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Odpowiednie opony to 245/50 R18
    A zakąłdanie opon o takiej samej szerokości ale innym profilu hmmm będzie to dziwnie wygladało- opony maja różną wysokość, poza tym to chyba niekorzystnie wpłynie na zachowanie auta
    Może to mała różnica ale wydaje mi się że powinieneś założyć wszystkie opony 245/50
    do BMW e38 producent zaleca 235/50/18 a te co podal Evan sa dopuszczalne!!

    jasko...z calym szacunkiem...ale pytania opon 18" do e38 jest przynajmniej walkowany raz na miesiac...wiec nie musisz pytac...wystarczy poszukac...i nie wal focha..poprostu rownie dobrze moglbys zapytac sie o opony 225/40/18 ... bo przeciez pytasz.. :razz:

    szpilki beda pasowac jesli sa ori... ale pamietaj o pierscieniach bo bedzie lipa

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Chyba dobrze się nie zrozumieliśmy. Pytam głównie o to czy dać opony o niższym profilu (45) na przód czy na tył. Zamierzam je dać na przód a na tył profil 50. Tylko pytam czy może odwrotnie, czyli na przód 50 żeby ewentualnie z tyłu nie obcierały o nadkole jak zapakuję do auta 5 osób i obciążę bagażnik. I o to mi głównie chodzi. Co do strojenia fochów to mi to nie grozi i się nie przejmuję Twoimi uszczypliwościami. Spoko. A opony takie mam a nie inne bo je tanio kupiłem wraz z felgami.
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  7. #7
    7ka
    Gość
    skoro takie kupiles .... nie wiem czemu ludzie tak ida pod gore...bo tanio bylo to kupilem...tak jak z gazem..tanie to zaloze..a potem pytania typu co jest nie halo..

    jasko zakladaj ;) na tyl wez profil 50 na przod 45 i tak bedzie to dziwnie wygladac...

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Powiem Ci jasko że na oponach nie ma co oszczędzać, naprawdę!!
    załóż sobie profli 50 na przód a na tył kup sobie taki sam rozmiar nówki i po problemie a bezpieczeństwo i Twój spokój wewnętrzny też się zwiększy ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    roznica opon w wysokosci wyniesie okolo 1cm wiec mysle ze niepowinno byc widoczne, a jak to bedzie wygladalo niewiem, ale wydaje mi sie ze niebedzie duzej roznicy, troszke nieprawidlowa kombinacja ale mysle ze bedzie OK

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Dzięki Krzywy za info o różnicy 1 cm. w wysokości opon. Evan mi też bardzo zależy na bezpieczeństwie (przecież wożę autem swoją rodzinę). Nie chcę wywoływać nowej, którejś z kolei dyskusji o zaletach i wadach opon nowych i używanych. Ja osobiście jestem zwolennikiem stosowania zasady, że nowe nie zawsze znaczy dużoooo lepsze(w przypadku opon). I nie jest to bynajmniej skąpstwo z mojej strony. Mam to szczęście, że używane opony nigdy mi nie walnęły w czasie jazdy a jeżdżę sporo (oby tak dalej).Pzdro!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •