Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: wyciek płynu chłodniczego e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    BMW
    E38
    Skąd
    Jelenia Góra

    wyciek płynu chłodniczego e38

    Witam. Posiadam BMW e38 3.0 v8, 2000r
    Jak w temacie - wyciek płynu chłodniczego. Powoli kapał płyn chłodniczy, teraz leci ciurkiem na wysokości łączenia skrzyni biegów z silnikiem-patrząc od dołu. Patrząc pod maskę wycieku nie widać. Czy może to być nagrzewnica, skoro dywaniki są suche? Co to może być? Jakie mogą być przyczyny wycieku?
    Proszę o jakieś rady. Co z tym zrobić?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    powodem wycieku mogą być stare węże...które zaczynają się rozsypywać...radze obadać i wymienić na nowy/nowe(jak strzeli i wywali płyn chłodniczy gdzieś w drodze, to moze być nie za ciekawie

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    w e38 rocznik 2000- nie było silnika 3.0
    Sprawdź dokładnie jaki masz silnik. Jeśli M62, to przyczyną może być uszczelka pokrywy "v" która siedzi pod kolektorem dolotowym.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    chyba że to jakiś swap:D sprawdz węże od magistrali wody i samą magistrale

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez lostami1988 Zobacz posta
    chyba że to jakiś swap
    Taaa, na przykład na big-bloka szewroleta... :D

    Póki nie będzie wiadomo, czy to M60 czy M62, możemy sobie snuć domysły...
    W M62 była słaba uszczelka pod pokrywą "v" - sam to miałem, to wiem.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    niema większego znaczenia jaki silnik ... jeden i drugi to v8 ...

    ja zarówno w jednym jak i drugim miałem uwalona pompę wody i nie było widać wycieku bo wisko rozdmucha płyn po kontach..

    zarówno m60 jak i m62 ma podwójna uszczelkę kanału wodnego w pokrywie rozrządu "V"
    gdy ta uszczelka strzeli to masz bajorko pod kolektorem i wycieka od spodu na połączeniu miski ze skrzynią..

    bardziej wadliwym miejscem ( jeżeli to m62) jest pokrywa kanału wodnego między głowicami..

    łatwo sie pomylić bo za kołem zamachowym mamy jeszcze jedną pokrywę i wyciek z niej ukazuje sie w tym samym miejscu jednak ,musimy zwalić w tym przypadku skrzynie a nie kolektor..

    ja bym obadał najpierw czy jest bajorko pod kolektorem ssącym
    Ostatnio edytowane przez mati-e28 ; 28-03-2012 o 22:58

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec

    Post

    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    w e38 rocznik 2000- nie było silnika 3.0
    Sprawdź dokładnie jaki masz silnik. Jeśli M62, to przyczyną może być uszczelka pokrywy "v" która siedzi pod kolektorem dolotowym.
    Ja tak dla potomności. Właśnie mnie spotkało to wątpliwe "szczęście" posiadania wycieku spod tej pokrywy. Mój wyciek był akurat nie od strony skrzyni, ale od strony pompy, ale powód był ten sam.
    Wyciek spowodowałem na własną prośbę. Ostatnio zabrałem się za wymianę płynu. Niestety, źle odpowietrzyłem układ i w dodatku nalałem za dużo płynu, to spowodowało zbyt duże ciśnienie w układzie i wypchnęło najsłabszy element. W tym przypadku uszczelkę niecki V. Pod kolektorem ssącym i pod rurkami z pompy wody znajduje się plastikowa osłona a pod nią taka "wanienka" jak na zdjęciu.
    W tej "wanience" płynu być nie może, znajduje si e on pod nią, pomiędzy niecką głowic a tą "wanienką", i to spod tej nieszczęsnej wanienki wypierdziela płyn. Na tej stronie jest ona zaznaczona numerem "1". Uszczelka występuje w komplecie z tą wanienką, ale można ją nałożyć samemu, ponieważ jest ona zrobiona oryginalnie z tzw "uszczelki w płynie". Tylko że to nie jest silikon wysokotemperaturowy, to uszczelka w płynie, a właściwie w paście, ponieważ w konsystencji bardziej przypomina ten silikon, ale jest koloru szarego. Oryginalnie jest czarna, ale kolor chyba tu nie ma znaczenia. Uszczelkę można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym, na dziś kosztowała 25 zł. Niestety, aby dostać się do tej uszczelki trzeba zdemontować zarówno kolektor ssący jak i pompę wody, więc trzeba się jeszcze zaopatrzyć w uszczelkę wody, ewentualnie można kupić arkusz kręgielitu ( http://karbownik.pl/KREGIELIT---ARKU...30x50cm-0,50mm ) i wyciąć samemu, co jest dużo tańsze, ale wymaga nieco więcej pracy.
    Mam nadzieję że to komuś kiedyś pomoże.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151017_101735 (Medium).jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97.0 KB
ID:	8085 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151017_105950 (Medium).jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	8086 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151017_131006 (Medium).jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	75.4 KB
ID:	8087
    Ostatnio edytowane przez trajano ; 18-10-2015 o 08:32

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Jeśli Ci tak jak napisałeś wypchnęło w najsłabszym miejscu , to masz uszkodzony korek. To korek powinien zadziałać i upuścić ciśnienie i płyn.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec
    Tak samo sobie pomyślałem, tylko że nie wiedziałem gdzie ten cholerny zawór bezpieczeństwa się znajduje. Czy można jakoś go sprawdzić?

    Ps. Znalazłem zdjęcie tego korka od spodu. Czy ten zawór to to na żółto?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eng_pl_BMW-7-E38-94-01-korek-chlodnicy-6059_2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	64.9 KB
ID:	8088
    Ostatnio edytowane przez trajano ; 18-10-2015 o 08:50

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ten korek jest odpowiednio zbudowany , kup nowy i po temacie , nie kosztuje majątku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •