Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: O ile obniżyć?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    sądziłem, że jak pojeżdżę te 4miesiące to nic złego się nie stanie, ale ok w takim razie poczekam i kupię po wakacjach:) ewentualnie jak wpadnie jakiś grosz to najpierw obniżę przód, a później tył;)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    Mam pytanie czy ktoś zna jakąś firmę produkującą sprężyny do E23 przód -50 tył -30 ? delikatnie się popytałem i niestety nic nie znalazłem :(

  3. #13
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Nie obniżaj E23, stracisz komfortu za dużo, czy będzie wyglądać lepiej, no nie wiem, ja odradzam... Jakoś mi takie zabiegi do tego modelu nie pasują...
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  4. #14
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Cytat Zamieszczone przez Wicio Zobacz posta
    Mam pytanie czy ktoś zna jakąś firmę produkującą sprężyny do E23 przód -50 tył -30 ? delikatnie się popytałem i niestety nic nie znalazłem :(
    Wicio zadzwoń do Adama Kunca z autoclassic service i na pewno Ci podpowie co i jak bo sam ma e23 i wiele w nim namodził. U nas jest jako anjinsan
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  5. #15
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez PawelM. Zobacz posta
    Wicio zadzwoń do Adama Kunca z autoclassic service i na pewno Ci podpowie co i jak bo sam ma e23 i wiele w nim namodził. U nas jest jako anjinsan

    Juz niedlugo e23 Adama stanie na gwincie wyprodukowanym na zamowienie pod jego auto przez LOWTECa.

    Gdyby ktos byl zainteresowany - realizuje takie zlecenia - takze do e32 (na oryginalnych podzespolach zawieszenia z auta klienta) :


    http://7er.pl/showthread.php/19854-Z...745#post269745
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #16
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Juz niedlugo e23 Adama stanie na gwincie wyprodukowanym na zamowienie pod jego auto przez LOWTECa.

    Gdyby ktos byl zainteresowany - realizuje takie zlecenia - takze do e32 (na oryginalnych podzespolach zawieszenia z auta klienta) :


    http://7er.pl/showthread.php/19854-Z...745#post269745

    tak więc mamy dokładną odp co i jak :) rozmawiałem z paroma osobami o zawieszeniu Lowtec i wiem, że jeśli ktoś może sobie pozwolić na nie to będzie bardzo zadowolony :)
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Wicio, ściskanie sprężyn robiło się kiedyś przy oplach. Nie jest to dobra metoda. Ściskasz 1-2 zwoje sprężyny specjalną obejmą. Kłopot w tym, że pozostałe zwoje w tym momencie będą mocniej pracować i po pewnym czasie sprężyna pęknie. Również podcinanie sprężyn nie jest dobre i zakończy się tym samym.

    Polecam Ci pójść do firmy, która robi sprężyny (np. w Poznaniu był Pospring) i robi je na miejscu (!). Kiedyś podjechałem tam E30 Touring z wielką butlą LPG w bagażnikui zrobili mi wzmocnione sprężyny (z grubszego drutu) progresywne na tył, zahartowali, pomalowali proszkowo i zamontowali. Co prawda spędziłem tam większość dnia, ale spreżyny działały do samego końca bezbłędnie (aż auto sprzedałem).

    Możesz też dać swoje sprężyny, żeby rozhartowali, ścisnęli je nieco, zahartowali ponownie i zamontowali. Będziesz miał miękko i nisko (co rodzi inne problemy).

    Masz więc wybór:

    - kupić sprężyny obniżone uznanej firmy
    - ori sprężny ścisnąć w zakładzie
    - nawinąć nowe sprężyny o pożądanej charakterystyce
    A może podać kolega jakie są mniej więcej ceny ? :) Dziękuję.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    Wicio, to już lepszym rozwiązaniem niż cięcie, czy ściskanie jest przerobienie sprężyn. Na starej Pradze Północ jest (chyba nadal) dwóch prawdziwych praskich rzemieślników, pamiętających czasy PRLowskich problemów motoryzacyjnych i radzenia sobie z nimi. Jest to ul.Strzelecka w Warszawie tel.508 164 544. Nie wiem czy sprawa jest u nich aktualna bo nie byłem tam parę lat. Gościa zajmują się sprężynami. Kiedyś głównie podnosili auta (wyciągali sprężyny) a potem jak przyszły inne czasy trudnili się utwardzaniem i obniżaniem aut. Jest to praca rzemieślnicza, mają piec, hartują w oleju. Czy to się czymś różni od produkcji nowych sprężyn? Na pewno ale może to jest jakieś wyjście dla Ciebie.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    Wicio, to już lepszym rozwiązaniem niż cięcie, czy ściskanie jest przerobienie sprężyn. Na starej Pradze Północ jest (chyba nadal) dwóch prawdziwych praskich rzemieślników, pamiętających czasy PRLowskich problemów motoryzacyjnych i radzenia sobie z nimi. Jest to ul.Strzelecka w Warszawie tel.508 164 544. Nie wiem czy sprawa jest u nich aktualna bo nie byłem tam parę lat. Gościa zajmują się sprężynami. Kiedyś głównie podnosili auta (wyciągali sprężyny) a potem jak przyszły inne czasy trudnili się utwardzaniem i obniżaniem aut. Jest to praca rzemieślnicza, mają piec, hartują w oleju. Czy to się czymś różni od produkcji nowych sprężyn? Na pewno ale może to jest jakieś wyjście dla Ciebie.
    Wspominałem o tym wcześniej, z ta różnicą, ze ja springi zawozilem do Ząbek gdzie wkładają je do pieca, zgniatają, po czym chartują w oleju.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    A może podać kolega jakie są mniej więcej ceny ? :) Dziękuję.
    Musiałbyś popytać ich. Firma istnieje jak najbardziej (pospring.pl czy jakoś tak) - ja robiłem to ładne 8 lat temu i pamiętam, że kosztowało wszystko może 250?
    Przymierzali się dwa razy - raz okazało się, że jednak sprężyna jest za twarda i dupka stoi jak w starej pandzie, to 2h później zrobili drugie, które już były w sam raz.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •