Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Co potrzebne do retrofitu el. regulowanej kierownicy E38 '99 740i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    44
    BMW
    E39 540i, E38 740i
    Skąd
    Dublin

    [mechanika] Co potrzebne do retrofitu el. regulowanej kierownicy E38 '99 740i

    Witam, w każdym poprzednim BMW miałem elektrycznie regulowaną kierownicę, w obecnej 740i mam tylko siedzenia z pamięcią, pompowaniem i ustawianie lusterek, kierownica ustawiana jest manualnie, co potrzebuję do retrofita elektrycznie regulowanej kierownicy? Czy trzeba to adaptować i gdzie dokładnie w DISie, w SSS lub w NCS Expert to znajdę?

    p.s.
    mam jeszcze pytanie odnośnie składanych lusterek, czy wystarczą lusterka i przycisk na panelu drzwiowym czy coś jeszcze aby można było składać lusterka?
    BMW - The Ultimate Driving Machine


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja dokladalem elektryczna kolumne , fakt faktem do przedlifta . Musisz miec sama kolumne najlepiej jak tez jest z pamiecia . Bo byly dwa rodzaje z pamiecia albo bez . Plastik na spod kolumny wiazka kabli no i dzojstik od regulowania . Na chwile obecna dal bym rade zrobic taki montaz w okolo 3 godziny sam u siebie meczylem sie 5 dni . Jak bedziesz matowal u siebie pamietaj zeby nie wyciagac starej lancy aluminiowej tej co jest ruchoma i idzie w podloge . Spokojnie mozna ja rozpiac na krzyzaku . Ja wyjalem swoja zlapala troche brudu i juz byla masakra zeby ja wlozyc i zeby swobodnie pracowala . Co do polifta napewno bedziesz mial jeszcze do podlaczenia czujnik kata skretu a pozniej jego kalibracje . Ja od siebie powiem ze to super sprawa , moim autem czasem jezdzi zona . Nie ma mowy o jakich koclwiek awanturach ze zle sa fotele poustawiane . Aha co do kodowania to nic nie musisz kodowac . Wszystko powinno ruszyc z marszu . Pozniej mozesz tylko dokodowac opcje np ze kierownica podnosi sie po wyjeciu kluczyka .

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez HYRO Zobacz posta
    p.s.
    mam jeszcze pytanie odnośnie składanych lusterek, czy wystarczą lusterka i przycisk na panelu drzwiowym czy coś jeszcze aby można było składać lusterka?
    Jeszcze moduł z drzwi pasażera który obsługuje składanie lusterek
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    cursor a to nie jest zalezne od rocznika ? Wydawalo mi sie ze w pozniejszych rocznikach modul lusterek zastapil modul zintegrowany z przelacznikiem szyb ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Dla drzwi kierowcy tak. Dla pasażera jest moduł w drzwiach.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Żałuję, że u siebie w 7er nie zdążyłem tego zrobić. A miałem już przygotowaną el. kolumnę, plastik na spód i manetkę do regulacji. To chyba powinno wystarczyć.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    44
    BMW
    E39 540i, E38 740i
    Skąd
    Dublin
    dzięki panowie za odpowiedź
    BMW - The Ultimate Driving Machine


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •