Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wspomaganie - inny problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21

    Wspomaganie - inny problem

    Mam problem.

    Auto jest właśnie na warsztacie (od 2 tygodni), za moment zacznie się walka z najniższymi priorytetami usterek ;)

    Chodzi o to, że mam servotronic (przynajmniej wg VIN). Wspomaganie chodzi ok (nie jak w "sąsiednim" wątku) - czyli kierownica jest wspomagana w całym zakresie, równo itp. Wydaje mi się natomiast, że wspomaganie nie maleje razem z prędkością. Cały czas daje jednakowy opór.

    Poszukiwania zaczniemy od sprawdzenia czujnika prędkości podłączonego przekładnia - licznik. Rozumiem, że jak ten padł, to wspomaganie naturalnie przejdzie w jakiś tryb awaryjny i nie będzie progresywne.

    Czy macie jakies inne sugestie? Moze ktos przerabiał temat podobny (szukałem ale nic nie znalazłem)?

    Nie wiem czy tez ogólnie nie za słabo wspomaga, ale niestety moje doświadczenia z e38 to tylko kilka egzemplarzy z poszukiwań i krótkie trasy podczas oględzin - nie pozwoliły na wyrobienie sobie opinii.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Zacznij od sprawdzenia polaczen przy lewym kole . Informacje o predkosci ida z GM a nie z licznika . Gm jest za schowkiem tym z prawej strony . Nie powiem tobie jaka kostka i jaki pin ale bylo juz na forum , wiec poszukaj . Pozatym najszesciej pada ten " dzyndzel nie wiem jakto nazwac " jest wkrecony od tylu w przekladnie kierownicza . Zlokalizujesz go po kablu ktory idzie od puszki w nadkolu .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jimbo22
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    152
    BMW
    E38 740 1996
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    21
    dzieki, sprawdze.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •