Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wyciek ze skrzyni ZF 6HP26, hilza, tuleja mechatronica.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    42
    BMW
    E65 730d, E39 530D, E38 740i, E36 320i, E34 520i, E30 316i
    Skąd
    POZNAŃ

    Wyciek ze skrzyni ZF 6HP26, hilza, tuleja mechatronica.

    Witam,

    Zauważyłem, że poci mi sie skrzynia z tyłu miski - prawdopodobnie puszcza hilza. Poczytałem trochę i wszystko na to wskazuje. Olej był wymieniany w zeszłym roku, prawdopodobnie ktoś nie wymienił hilzy podczas wymiany. Stan oleju prawidłowy - sprawdzone. Pytanie: czy mogę tak chwilę jeździć, czy jest to mega groźne dla skrzyni. Pytanie z góry bez sensu, bo wiadomo wymienić trzeba, ale mam ten i następny weekend pilny wyjazd i nie będę miał sie kiedy tym zająć przez najbliższe 2-3 tygodnie. Można z tym tymczasowo przejeździć zakładając, że stan oleju jest cały czas prawidłowy?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    ja mam tak samo i narazie jezdze
    zastanawia mnie tylko czy mozna ten uszczelniaczy wymienic bez spuszczania oleju

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Pojeżdzic możesz smiało tym bardziej ze piszesz że masz prawidłowy poziom oleju w skrzyni a powiedz występuja już szarpnięcia przy redukcji biegów w dół np przed światłami?
    skoro ze skrzynia póki co nic sie nie dzieje to 2 - 3 tyg normalnej jazdy wg mnie nie zabija skrzyni ale nie zmienia to faktu że to trzeba wymienic i skrzynie doprowadzic do stanu idealnego co gwarantuje bezproblemową i satysfakcjonujaca jazde
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Wyciek przez hilze wtyczki mechatronica to czesty objaw i spowodowany jest kiepska jakoscia uszczelniaczy (3 sztuki).

    Olej wycieka tylko w czasie postoju, powodujac z czasem za niski stan w skrzyni.

    Hilze mozna wymienic tylko sciagajac miske czyli trzeba takze spuscic olej, poniewaz jest zabezpieczona od srodka skrzyni i inaczej nie wyjdzie na zewnatrz.

    Tutaj znajdziecie komplet do wymiany oleju (moja oferta) - http://7er.pl/showthread.php/16620-Z...iegow-ZF-6HP26

    Sama hilze takze posiadam.

    Towar dostepny od reki.



    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 27-03-2012 o 09:00
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •