Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Slabo wkreca sie na obroty

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    Slabo wkreca sie na obroty

    Witam, wczoraj jezdzilem kumpla e46 3.0 i na postoju dodawalem gazu, zauwazylem, ze strzalka na obrotomierzu szybko idzie w gore, poszedlem do siebie zrobic to samo i niestety moge to porownac do swojego starego mercedesa 2.0 w dieslu, wczesniej nie przywiazywalem jakos do tego uwagi, a najlepsze jest to, ze teraz siedze w clio 1.4 i oborty rowniez ida szybciej niz u mnie w aucie, to norma czy jednak cos jest zepsute? Auto raczej jezdzi normalnie, chociaz przy starcie szalu nie robi, nawet kolami nie zamieli, ale czytalem,ze automatem ciezko przymielic . Co o tym myslicie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    kolego, porownujesz calkowicie inne silniki. Rzedowka zawsze bedzie sie inaczej wkrecac na obroty niz V8

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Inaczej, ale dlaczego szybciej? Przeciez V8 powinno wlasnie pokazac przewage i moc:-)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Myślę, że masz coś pacnięte. U mnie wkręca się żwawo i porównując z M50B20 wkręca się bardzo podobnie (w sensie szybkości osiągnięcia odcięcia zapłonu).

    Często objaw taki widać jak jest np. uszkodzony przepływomierz, albo sondy lambda nie działają, albo masz LPG i przez to rozregulowane adaptacje.

    Żeby to wykluczyć, musiałbyś sprawdzić na kompie czy wszystkie komponenty działają jak trza.
    A może masz zapchany wydech albo stary filtr w dolocie?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    http://www.youtube.com/watch?v=XcCXp...ature=youtu.be o to link do filmiku, proszę zwrócić uwagę jak pomału wkręca się od 0 do 3 tys, w e46 lekko smyrałem pedał gazu i szło 3 razy szybciej tak samo w clio:D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zablokowałeś dostęp do filmu (film prywatny), więc pewnie połowa chętnych do pomocy go nie obejrzy.

    Ale skoro słabo się wkręca od 600 do 3k, to możesz mieć
    - lewe powietrze w dolocie
    - uszkodzony przepływomierz

    Na pierwsze polecam próbę Plakiem. Przy okazji ładnie sobie nabłyszczysz wszystkie plastiki i gumy pod maską :D
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    włodawa
    na czym polega ta próba z plakiem?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Chodzi o popsikanie jakiejś łatwopalnej cieczy (może to być Plak do kokpitów albo jakieś inne świństwo, które łatwo się pali, np preparat ułatwiający start diesla czy płyn do gaźników) na uruchomiony silnik. Psikamy po korpusie przepustnicy, okolicach przepływomierza, przy kolektorze dolotowym (po bokach gdzie plastik łączy się z silnikiem. Ogółem wszędzie, gdzie może być potencjalne źródło lewego powietrza.

    Znalezienie lewego powietrza objawia się delikatnym wzrostem obrotów jałowych silnika.

    Psikamy tylko w dobrze wentylowanej przestrzeni (nie w garażu) bo różne mogą być tego skutki (od zapachu plaka, poprzez zatrucie świństwem aż po wybuchowe opary).

    Czasem nieszczelność sama ustępuje jak silnik się nagrzeje (zmieniają się wymiary poszczególnych elementów albo gumowe uszczelki nabierają elastyczności).
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Jak na moje oko to ten silnik wkręca się normalnie. Automat zawsze będzie się wkręcał trochę wolniej niż manual.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •