Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem z odpalaniem / dławienie się

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 2.5TDS 96R
    Skąd
    Żary

    problem z odpalaniem / dławienie się

    Otóż... W środę wyjeżdżam do Holandii i mam następujący problem...

    1szy problem to że zaczeła się jakiś czas temu dławić, gaz do oporu a ona nie jedzie, po chwili jednak to powoli puszcza i frunie ale zaraz znów się dławi, byłem u elektromechanika, podłączył komputer i wyszło ' czujnik temperatury cieczy chłodzącej' i czujnik podaje temp minus 26 stopni i bmw chodzi na ssaniu (dlatego pije tyle paliwa) ale czy to na pewno będzie tego przyczyną?

    2gie przestała odpalać na zimnym silniku, na ciepłym pali na strzała (zaznaczę że dosłownie jeszcze kilka dni temu odpalała normalnie!) mechanik podejrzewa pompę paliwa w zbiorniku (??) ale tak nagle by się zepsuła?? podobno wszystkie świece grzeją i są ok..

    Czy te dwa problemu mogą mieć jedną przyczynę?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Witam, ja bym obstawiał, że wiązka od czujnika jest uszkodzona, bądź nie łączy gdzieś na kostce, bo właśnie kiedy rezystancja widziana przez kompa jest duża to komputer widzi minimalną temperaturę, która właśnie jest -26 stopni C. Sam czujnik również może dostać rozwarcia, wszystko do sprawdzenia w minutę. Dziwne, że w ogóle pali z takim czujnikiem czy na ciepłym, czy na zimnym. Jeżeli by padała pompa to było by odwrotnie, paliła by na zimnym, nie na ciepłym. Ja obstawiam świece, to że pobierają prąd nie znaczy, że są sprawne, są tanie, więc bym je wymienił. Ewentualnie do sprawdzenia czy dostają wszystkie napięcie ze sterownika grzania.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 2.5TDS 96R
    Skąd
    Żary
    a jeśli wymienię sam czujnik? jak to sprawdzić?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bmwzary Zobacz posta
    a jeśli wymienię sam czujnik? jak to sprawdzić?
    Jeżeli wiązka jest uszkodzona to nie ma sensu wymiana czujnika. Zazwyczaj te czujniki są trwałe. Jeżeli nie dasz rady z takimi pomiarami to oddaj auto do elektryka i wytłumacz mu dokładnie to co napisałem wcześniej. Po pięciu minutach będziesz wiedział na czym stoisz.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 2.5TDS 96R
    Skąd
    Żary
    miałeś rację - urwany przewód na wiązce przy czujniku - problem rozwiązany czujnik wskazuje dobrze.


    inna sprawa z tym dławieniem - super mechanik zrąbał sprawę z przepływomierzem - wiązke z przewodami umieścił za blisko wiatraka który je poszarpał i zrobiło się zwarcie - wynikiem czego siedzi przepływka która wskazuje wartosci od 160 do 400 a powinna stać na 280 (??) tak mi wytłumaczył elektryk więc czy konieczna bedzie wymiana przepływki ?????

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 2.5TDS 96R
    Skąd
    Żary
    Panowie przepływomierz odpięty, bmw leci jak strzała żadnych dławień itd... czyli diagnoza 1000000% przepływka (????)

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bmwzary Zobacz posta
    Panowie przepływomierz odpięty, bmw leci jak strzała żadnych dławień itd... czyli diagnoza 1000000% przepływka (????)
    Hej, jeżeli jest tak jak piszesz to należy zrobić najpierw przewody, i jeżeli wtedy przepływka będzie wskazywała źle to jest uszkodzona.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    9
    BMW
    E38 2.5TDS 96R
    Skąd
    Żary
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, jeżeli jest tak jak piszesz to należy zrobić najpierw przewody, i jeżeli wtedy przepływka będzie wskazywała źle to jest uszkodzona.
    hej z przeplywka wszystko juz ok, ale dalej nie odpala rano na zimnym silniku, dopiero za jakos 15razem jak juz silnik zlapie troche temp to odpali ale podczas odpalania strasznie sie kopci pod maska i z wydechu

  9. #9
    Kamiloooo91
    Gość
    a z tym dławieniem to ja kiedyś też miałem problem... Wymieniłem 2 sądy lambda sztuka 300 zł i od tamtej pory nie wiem co to dławienie. tylko moja normalnie paliła na zimnym i na ciepłym tylko jak wrzucałem D i chciałem jechać to zadławienie i muł okropny , odpuściłem gaz znów w dechę i czasami przeszło czasami nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •