Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: telefon nie działa jak należy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    pomorskie

    telefon nie działa jak należy

    Witam wszystkich Mam mały problem z telefonem w swoim aucie (auto takie jak w profilu) który męczy mnie od wczoraj. Przy włączeniu zapłonu i silnika telefon się normalnie uruchamia i działa prawidłowo przez chwile gdyż sam się wyłącza. Jak go włączę to i tak po chwili się wyłączy. Nie mam pojęcia o co może chodzić, przeszukałem forum, google ale nic na ten temat nie znalazłem. Dodam że wcześniej telefon działał bez żadnego problemu.
    Mam taki telefon : http://srvimg07.tablica.pl/images_ta...38-gliwice.jpg
    Miał ktoś taki problem ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, a nie masz uszkodzonej wtyczki za podłokietnikiem? Może raz łączy a raz nie?
    Poza tym można chyba sprawdzić w INPie jakieś błędy dot. telefonu..
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    pomorskie
    Wtyczka raczej odpada ale jeszcze to sprawdzę. Słyszałem że też jest jakaś opcja w ustawieniach która właśnie tak wyłącza telefon. Jak się dobrać do tych ustawień ? :D

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A jak zadzwonisz na ten wyłączony telefon, to budzi się i możesz odebrać połączenie?
    Może to jakiś typ 'wygaszacza'?

    U mnie telefon pozostaje w pozycji podświetlonej i pokazuje numer operatora (w moim przypadku 260-02).
    Z kolei jak go wyłączę (tym kółkiem z kropką) to podświetla się eject a reszta jest wygaszona i nie reaguje na pozostałe klawisze.

    Ale czasem zdarzało mi się, że przez całą noc telefon się nie wyłączył i przez to kradł prąd z aku.
    Miałem urwany jęzorek od wtyczki RJ45, kabelka, który wchodzi z tyłu podłokietnika i czasami na dziurach (na słynnej naszej patatajce A18) telefon włączał się, wyłączał, pikał, piszczał i zawieszał się bedaczek..
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    pomorskie
    Wcześniej próbowałem dzwonić na niego to poczta głosowa się załączała czyli wyłączony. Wcześniej miałem też tak że po włączeniu zapłonu się włączył ale po zgaszeniu już nie i trzeba było go ręcznie ta kropka wyłączyć bo prąd też kradł:D

    Ale co najważniejsze metodą prób i błędów udało mi się go zresetować i działa już się nie wyłącza. Jest teraz tak jak powinno być czyli po włączeniu zapłonu się włącza i po wyłączeniu też się wyłącza. Nie trzeba go ręcznie gasić :D

    Tylko jest jeden mały problem, po tym resecie mam klawiaturę na słuchawce zablokowaną , odblokowuje się jak podniosę słuchawkę i za chiny nie mogę dojść jak ją odblokować tak żebym nie musiał jej podnosić :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ooo! A wiesz jak się blokuje? Bo mnie denerwuje, że jak jest włączony tel, to wciskam coś łokciem.. :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    39
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    pomorskie
    No właśnie nie wiem :D Po tym resecie mam zablokowaną

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    3
    BMW
    735i
    Skąd
    Dęblin
    witam. podłaczam sie pod temat. standardowy tel bmw w podłokietniku. podam objawy. przekrecam stacyjke i rozlega sie dzwiek tel w głosnikach i tel sie na chwile zapala (wyswietlacz, bez napisow tylko tak jakby sie resetowal czyli tylko piksele). po wcisniecu przycisku z kułkiem telefon sie zapala i ponownie dziwiek po czym gasnie. (wnioskuje ze to dobrze) jak wsadze karte sim w miejsce pod tel nic sie nie zmienia. jak wsadze karte do centralki w bagazniku dalej nic sie nie zmienia. nigdzie nic sie nie swieci ze jest tel w tyl aucie czy na wyswietlasczu liucznika czy na ekranie od nawi. jedyna reakcja tel jest po wcisnieciu tego przycisku na słuchawce. dogrzebałem sie do centralki i mam cos takiego: model: suf1693e. podejzewam ze ta centralka została wymieniona bo jest na niej napis markerem e38 (jak to czesto bywa z czesciami ze szrotu) jednym słowem tel nie dziala i chciałbym to zmienic. nie wiem co mam wiecej napisac jakich informacji udzielic. kostki posprawdzałem nie sa powypinane, kable wygladaja dobrze itp. raz czy dwa mi sie zdarzyło ze po wcisnieciu tego przycisku ekran na słuchawce sie zaswiecil po czym pokazał sie napis "bmw gsm" i odrazu zgasł. przeswietliłem kable ale nie mam schematu i nie moge stwierdzic ze sa ok. sprawdzajac od wtytczki w centralce w bagazniku do kostki w podłokietniku. wiekszosc ma przepływ niekture maja na kilku stykach na raz w kostce w podłokietniku a białego nie znalazłem i nie wiem czy moze jest gdzies przerwany. jesli ktos przerabiał temat prosze o pomoc.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Sosnowiec
    Witam.
    Mam ten sam problem co kolega wyplosz1484. Wie ktoś co to może być ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    3
    BMW
    735i
    Skąd
    Dęblin
    Nie doczekamy się chyba kolego pomocy. :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •