Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: brak ABS po wymianie piasty-łożyska

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN

    brak ABS po wymianie piasty-łożyska

    Witam szuakłem i szukalem jednak tego co mnie interesuje nie znalazłem dlatego zapytuje, problem taki jak w opisie, otóż jakis czas temu byłem zmuszony wymienić ten element samemu a jakimś super mechanikiem nie jestem... po odkręceniu tej dużej nakrętki trzymającej piaste łozysko niemal wysypalo się na podłoge w tak tragicznym stanie bylo :/ po założeniu nowego umarł ABS, nie przypominam sobie żeby tam była jakaś wtyczka do podłączenia, a raczej piasty bez ABS nie mogłem kupić bo chyba nie było E32 bez tego systemu poza tym część wybierana z katologu. Co zrobiłem źle, może mnie ktoś pouczyć bo sama jazda bez ABS'u nie robi dla mnie problemu( tymbardziej że zimą i tak nie jeżdżę) ale kontrolka na zegarach razi po oczach
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, napisz jak włącza się ta kontrolka ABSu. Bo jeżeli od razu po odpaleniu i pozostaje na stałe to znaczy, że w układzie jest usterka permanentna. Może być przerwa w obwodzie czujnika. Jeżeli używałeś dużej siły, żeby wydłubać stare łożysko to mogłeś uszkodzić czujnik, ponieważ po latach one są bardzo kruche, szczególnie wyprowadzenie przewodu z samej obudowy czujnika, która jest metalowa. Wystarczy mały udar i popękają. Jeżeli włącza Ci się kontrolka ABS podczas jazdy to mogłoby mieć związek z piastą lub niewłaściwą jej koronką, ale ja obstawiam, że uszkodzenie czujnika podczas wymiany piasty. Można to zmierzyć oscyloskopem dynamicznie, a najprościej statycznie miernikiem rezystancji, o ile pamiętam czujniki miały około 1kOhma.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    zapala się zaraz po ruszeniu po przejechaniu kilku metrów, ale dzieki za odpowiedź przy najbliższej wizycie w warsztacie pomierze czujniki
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie pamiętam jak jest w e32 ,ale np w e38 jak założysz piastę "no name" to często tak jest ,bo koronka od ABSu nie spełnia warunków technicznych i nie współpracuje z czujnikiem.
    Jaką piastę założyłeś ,jakiej firmy ?

    Osobiście do e38 zakładałęm piasty MAXGEAR i wszystko działało tak jak powinno (a miałem obawy)więc nie ma się co bać ,tylko zakładać . Dodam jeszcze ,ze piasta do e38 kosztowała jakies 165 złotych więc cena była mega :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    też kiedyś miałem problem ABS w e32 po wymianie piasty problem był w koronce na piaście naprawa polegała na zbiciu org zębatki i nabiciu jej na nową piastę.

    Pozdrawiam

    Michał

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    nie pamietam jakiej była firma kosztowała cos koło 120zł, a koronki ani niczego ze starej piasty nie mam :(
    A btw da sie wymienic sama koronke bez sciagania piasty? Bo juz nie pamietam jak to wygladało
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    Niestety kolego trzeba zwalić piastę żeby dostać się do koronki.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, jeżeli ABS zapala się po przejechaniu krótkiego dystansu to jest to oznaka braku lub nieprawidłowego sygnału z czujnika. Albo czujnik albo koronka na piaście.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No tak ttroll ,ale kolega wymieniał piastę na jakiej jest koronką ,więc ewidentnie z koronką jest coś nie tak :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •