Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: zegary z wersji z automatem do wersji z manualem

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    zegary z wersji z automatem do wersji z manualem

    witam
    w związku z dziwnym zachowywaniem się moich zegarów a podejrzewam tym samym, że to one rozładowują mi akumulator (po zamknięciu samochodu licznik km się ciągle świeci) potrzebuje zakupić zegary, moje pytanie czy z wersji ze skrzynia automatyczną np 750i bedą pasowały bez druciarstwa do mojej V8 ze skrzynią manualną?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Nie wiem jak jest w BMW, ale w przypadku roznicy w liczbie cylindrow, moze byc problem ze odczytem obrotow(roznice w impulsach). Natomiast mysle ze automat/manual ma takie same zegary.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Zegary z V12 nie pasuja do V8.

    Wiekszy problem jest z kompatybilnoscia zegarow i koscia pamieci - byl o tym dobrze rozpisany watek na forum w ktorym wyjasnialem - zegary w zaleznosci od rocznika byly w 3 wersjach ktore nie sa kompatybilne.

    Wersja z iA do manuala to nie problem, bylo juz tez o mostkowaniu.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    sz4lony może znasz numeracje licznika z V8 manual 06.92r obecnie nie mam jak wyjąć zegarów by sprawdzić ich numery. Czarek wspominał że może mieć takie zegary.
    Lub czy wszystkie zegary montowane w V8 bedą pasować?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    A może wystarczy zamienić komputery będące na tylnej ściance zegarów? Taka moja sugestia bo u siebie zmieniałem z angola automatu na manuala
    BMW - radość z jazdy!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAREP
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    141
    BMW
    E34
    Skąd
    Pomorze
    Blog
    1
    moim zdaniem fizycznie zegary pasują - wtyczki są takie same. problem będzie w tym, że będą pokazywać głupoty.
    np. jeśli będzie kość z manualna, to wyskoczy błąd skrzyni; lub np. jeśli będzie inna pojemność baku i zakres obrotów, to moim zdaniem też będzie źle pokazywało na tych polach.
    można również napotkać problem, że kość nie pasuje, bo ich były dwa rodzaje (zależnie od rocznika).
    tak jak pisał poprzednik - poszukaj na forum, bo pamiętam, że nawet sam się pytałem o zegary.
    pzdr!

    EDIT: zresztą ja na Twoim miejscu bym kupił zegar z innej 740/730 i przekładając go włożył kość którą masz w swoich zegarach. wydaje mi się, że wszystko wtedy bez problemu zagra.
    Ostatnio edytowane przez KAREP ; 24-03-2012 o 17:31 Powód: doczytałem probelm ;)
    http://img19.imageshack.us/img19/6586/ftjg.jpg

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Spokojnie możesz podmienić zegary ,manual -automat ,po zegarach z automata są mało widoczne kwadraciki ,ale powinno chulać normalnie .
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    będę szukał z V8 to już pewne, a czy ktoś zna numerację zegarów z V8 manual? ja dopiero jutro będe się starał dostać do swoich zegarów, nie jestem tylko pewny czy mam klucz do odkręcenia jaśka.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ja miałem problem z podświetlaniem na liczniku komputera obc kupiłem zegary chyba od 735 z angola,cały wyświetlacz tj przód dałem swój reszta z tego angola,zmieniłem kość zegary sie zaadaptowały i wsio gra(czasami mi pokazuje na obr.nizsza wartośc obrtową silnika a musiałem tak zrobić bo do manuala v8 ciężko dorwać licznik ze zbiornikiem wyskalowanym do 100l pzdr.:)

  10. #10
    Matis192
    Gość
    Ja tez kiedyś miałem automat 3.0 a teraz mam po przeróbce na manual 3.5 litra licznik został od automatu pisze tylko błąd skrzyni biegów i pokaże E a tak chodzi normalnie bez problemów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •