Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: nierówna praca silnika M60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    nierówna praca silnika M60

    Wymieniłem swiece i uszczelki pod pokrywami zawórów. odpaliłem na próbe po robocie i na jałowym było ok. Nastepnego dnia pojechałem do pracy dalej było ok. Natomiast gdy wracałem podczas jazdy silnik jakby stracił moc podczas jazdy zaczoł chodzić jak traktor, tzn tak pierdziec zaczoł. po przejechaniu paru kilometrów troche sie poprawiło ale na biegu jałowym trzęsie autem. Auto delikatnie drzy.

    Objawy występują bez różnicy na gazie i na benzynie.

    Albo np czy te wtyczki swiec zaplonowych, czy ich wymiana by coś dała? Powycierałem je z oleju i sa w miare czyste moze gdzie niegdzie dalej są jakies zabrudzenia od oleju.
    Ale jak były zalane olejem na pare centymetrów to silnik pracował równo.

    Czy coś się rozszczelniło?
    czy moze jakis czujnik trzeba wymienić czytałem ze tych czujników jest pare tylko że nie wiem gdzie ich szukac. Bo chciałbym kupic sobie te czujniki i ewentualnie samemu powymieniać.
    np ten czujnik walka rozrzadu lub jakies inne czujki.

    Proszę o podpowiedzi co mozna wymienić i gdzie tego w aucie szukać gdyż chce sie ograniczyć tylklo do zakupu części.
    Ewentualnie podjechac na warsztat na diagnostyke komputerową.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 23-03-2012 o 19:16

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    najpierw odłącz klemę na całą noc i zobacz jak będzie chodził nie uzywając instalacji gazowej(przełącz cenralke na benzynę),chyba że zrobisz reset kompa w ciągu 15 minut(złączając klemy i kluczyk w pozycje 2)dokładny opis jest na forum, zmierzam do tego że możesz mieć rozjechane mapy wtrysków-wnioskuje to na swoim przypadku bo też tak miałem
    sławomir

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    nie dawno mialem podobnie i winne byly sondy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    czy komputerowa diagnostyka jest w stanie określić co trzeba by było wymienić? czy tylko kasę wezmą i stwierdza ze nic nie pokazuje komp?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    dzis sprawdzilem ze wszystkie cylindry pala ( zawsze jakas pociecha) ale autem trzesnie. Przy jeździe 120 akurat tyle jechalem dzis dodawanie gazu powoduje dziwne buczenie i wibracje w calym aucie.

    Cylindry sprawdzielm w nastepujacy sposob:
    odlaczylem jeden, odpiołem cewke
    uruchomilem auto na benzynie
    przegazowalem i przelaczylo sie na gaz
    po chwili gaz sie wylaczyl

    Wnioskując ze gaz sie nie wylancza podczas codziennego uzytkowania tzn ze paliwo jest spalane we wszystkich garach.

    Po ponownym podpieciu cylindra gaz sie już nie wylanczal.

    Tak sprawdzielm domowym sposobem, na kompie jeszcze nie bylem, pojade w poniedzialek. Zobaczymy czy to co wykombinowałem to prawda.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    podepnij pod kompa bedziesz wiedzial.odpinajac kable to ja sprawdzalem w maluchu:p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •