Pokaż wyniki od 1 do 10 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Wyłączenie tzw. switch'em piękna sprawa, a w innych przypadkach jak to jest, przeróbka mapy dpf żeby się nigdy nie włączył?
    To zależy od sterownika. W przypadku EDC16cp35 żeby wyłączyć dpf trzeba wyedytować 25 map

    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Ogólnie temat może nie taki straszny jednak jak spoglądam na to, to chyba największy problem jest rozszyfrować do czego jaka mapa.
    To dopiero początek. Różne osoby w różny sposób rozpoznają mapy. Na podstawie widoku 2D. Niektóre mapy stają się zrozumiałe gdy zobaczymy je w 3D. Inne zaś znaleźć można na podstawie parametrów cyfrowych. Najwygodniejszym sposobem są gotowce typu xdf do tune pro, czy innych zabawkowych programów, ale ja nie widziałem żadnego dobrego xdf'a do edc16. Najlepsze rozwiązanie to pliki A2L do WinOLS'a, ale na to trzeba grubą kasę łożyć.
    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Istnieje opcja wyłączenia dpf funkcjom on/off, a jest takie coś do lambdy, a jeśli nie tak jak załatwia się eliminacje drugiej sondy.
    Nie wiem o jakim wsadzie mówisz. Na wyłączanie funkcji, czy też stosowanie różnych obejść limiterów np. są różne sposoby w zależności od sterownika.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 18-04-2016 o 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •