Strona 7 z 21 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Rozumiem , a sterownik m70 ?
    V12 soundsystem !


  2. #62
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wariant drugi.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    M70 - posiada 3 sterowniki odpowiedziale za pracę silnika. Każdy wymaga wyjecia i modyfikacji.

    Widziałem przypdaki gdzie ktoś "spycill" tylko połówkę silnika :D w takim aucie :D
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja marze o chipie od siebie ale jak kolega nie ma hamowni to niestety ale kiepsko to widzę bo mam inny wydech i dolot :(

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    ja marze o chipie od siebie ale jak kolega nie ma hamowni to niestety ale kiepsko to widzę bo mam inny wydech i dolot :(
    Czyli tak naprawde, masz kompletie seryjny pojazd.
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  6. #66
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no niby tak ale daje radę trochu lepiej względem serii :) ale dla mnie chip bez hamowni to porażka wg mnie skąd ma tuner wiedzieć jakie mój silnik obecnie generuje parametry????? w sensie czy nie ma jakichś wad niedoborów ??? inaczej to będzie gotowiec gotowca to widziałbym w rocznym autku wtedy praktycznie silnik ma parametry fabryki jak zadbany a 20 letni silnik to już różnie bywa

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Zgodzę się z Tobą, dla osoby jeżdżącej cywilym autem, dla której najważniejsza jest świadomość ile mocy ma użytkowany pojazd hamownia jest niezbędna. Daje rezultat czysto "czarne na białym" ile jest mocy. Wciskasz gaz do spodu, wyskakuje wykres i drukujemy certyfikat spycenia wózka. Ja jednak pozostaję przy zdaniu, żę dużo ważniejsza jest niż sama moc i moment (przy WOT) jest reakcja na gaz, odpoiedni skład mieszaki przy małych i średich obciązeniach, odpowiednie korekcje dla dawki i zapłonu.... ble ble ble ble ble. Nie wykresem sie jeździ. :)

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    nie zrozumiałeś mnie mi nie chodzi o marszczenie sobie freda nad wykresem wiele osób namwia mnie na hamownie od 2 lat a na niej nie byłem po prostu do tego co sam napisałeś żeby zrobic dobry tuning potrzebna jest wiedza o tym gdzie silnik ma górki a gdzie dołki i jaki jest ogólny jego stan a bez hamowni d otego nie dojdziesz i tyle

  9. #69
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    a bez hamowni d otego nie dojdziesz i tyle
    Sonda szerokopasmowa i testy drogowe, robisz mapę korygując ją patrząc na wskazania AFR i da się sporo zdziałać.


    Koko, tak przy okazji. Mam kilka sond szerokopasmowych z diesli bmw(z DPF), da radę to zastosować w benzyniaku do pomiaru AFR? Chciałem pobawić się DET II skoro i tak już leży, ale nie wiem czy to co mam(pytam tym bardziej, że to nówki) nada się, czy muszę kupić jakąś konkretną szerokopasmówkę bocha
    Typ sondy to bodajże LSU-4.9
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #70
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Hamownia pokazuje tylko charakterystykę silnika przy WOT, to bardzo szczególny zakres pracy silnika. Nie bardzo rozumiem co to "górki i dołki".
    Większości osób chiptuning i strojenie kojarzy sie z hamownią i AFR'em... ale rzeczywiście sprawa jest bardziej skomplikowana, szczególnie z zapłonem.

    pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •