Strona 16 z 21 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 202

Wątek: Chiptuning - To jest proste!!!!

  1. #151
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Wyłączenie tzw. switch'em piękna sprawa, a w innych przypadkach jak to jest, przeróbka mapy dpf żeby się nigdy nie włączył?
    To zależy od sterownika. W przypadku EDC16cp35 żeby wyłączyć dpf trzeba wyedytować 25 map

    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Ogólnie temat może nie taki straszny jednak jak spoglądam na to, to chyba największy problem jest rozszyfrować do czego jaka mapa.
    To dopiero początek. Różne osoby w różny sposób rozpoznają mapy. Na podstawie widoku 2D. Niektóre mapy stają się zrozumiałe gdy zobaczymy je w 3D. Inne zaś znaleźć można na podstawie parametrów cyfrowych. Najwygodniejszym sposobem są gotowce typu xdf do tune pro, czy innych zabawkowych programów, ale ja nie widziałem żadnego dobrego xdf'a do edc16. Najlepsze rozwiązanie to pliki A2L do WinOLS'a, ale na to trzeba grubą kasę łożyć.
    Cytat Zamieszczone przez Adam. Zobacz posta
    Istnieje opcja wyłączenia dpf funkcjom on/off, a jest takie coś do lambdy, a jeśli nie tak jak załatwia się eliminacje drugiej sondy.
    Nie wiem o jakim wsadzie mówisz. Na wyłączanie funkcji, czy też stosowanie różnych obejść limiterów np. są różne sposoby w zależności od sterownika.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 18-04-2016 o 17:13

  2. #152
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    11
    BMW
    e39
    Skąd
    Śrem
    Jeszcze raz dzięki za odp. jak się trochę wyedukuje na pewno jeszcze zapytam, bo starczy już tych amatorskich pytań z mojej strony

  3. #153
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Tak z ciekawości czy jest możliwość wyłączenia sond lambda w m62tub35? no i co by to dało?

  4. #154
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Można wyłączyć. Dało by to tyle, że ECU nie wprowadzałby poprawek do dawek paliwowych na podstawie parametrów pomiarowych sond. Pytanie co z tym zrobić dalej :)

  5. #155
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    wyłączyłbym te tylnie gdyż nie mam katalizatorów dużych tylko te małe a wkurzają mnie błędy sond tylnich. Oczywiście one nie wpływają na pracę silnika. Z Sondami przednimi silnik pewnie pracuje lepiej niż gdyby ich nie było?

  6. #156
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole

    Post

    Po prostu w wartości tylnych sond "wpisuje się" parametry takie jakie chce widziec ECU, albo po prostu się je wyłacza. Tylne służą bardziej kontroli składu spalin za katalizatorem i generalnie "mierzą" jego sprawnośc, ale silnik nie zauważy różnicy jak będą one odłączone.
    Ja bym na Twoim miejscu je "wyłączył" i o nich zapomniał.

  7. #157
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    A ktoś podpowie jak je wyłączyć?

  8. #158
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Podpowie i nawet Ci zrobi najbliższy serwis BMW lub zakład w którym połączą się z Twoim BMW, czyli krótko mówiac specjaliści w samochodach BMW.

  9. #159
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    233
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    choszczno
    Wystarczy nazwa programu i jakis kierunek. Sam zgrywam softy jak i aktualizuje sterowniki modulow silnika badz skrzyni takze jakies ppdstawowe pojecie w winkfp,dis,ncs mam ale akurat w wylaczanie sond sie nie bawilem a placic kilka set zl by wylaczyli mi sondy sie nie oplaca wiec wole samemu sie nauczyc i wylaczyc :)

  10. #160
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Kubcikus Zobacz posta
    Podpowie i nawet Ci zrobi najbliższy serwis BMW lub zakład w którym połączą się z Twoim BMW, czyli krótko mówiac specjaliści w samochodach BMW.
    Chciałbym to zobaczyć jak serwis bmw wyłącza sondy :)

    Cytat Zamieszczone przez edibmw7 Zobacz posta
    Wystarczy nazwa programu i jakis kierunek. Sam zgrywam softy jak i aktualizuje sterowniki modulow silnika badz skrzyni takze jakies ppdstawowe pojecie w winkfp,dis,ncs mam ale akurat w wylaczanie sond sie nie bawilem a placic kilka set zl by wylaczyli mi sondy sie nie oplaca wiec wole samemu sie nauczyc i wylaczyc :)
    To, że masz pojęcie o programach do diagnozowania, kodowania jak i programowania sterowników bmw nie ma nic wspólnego z edycją wsadu sterownika ECU. Godne pochwały jest to, że chcesz sam się tego nauczyć. Edycji dokonasz każdym hex edytorem, ale najlepszy to WinOls. Dostałeś nazwę programu, więc nalezy Ci się tez kierunek. Oto wyłączona lambda w M52b30 (Ta na dole). Powodzenia!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •