Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: Bicie kierownicy podczas hamowania BMW 750

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz

    Bicie kierownicy podczas hamowania BMW 750

    Witam Was serdecznie. Wiem doskonale że jest już ten wątek na tym forum ale już nie mam sił odnośnie tego bicia....

    Bicie występuje przy prędkości ponad 100 km/h kiedy wcisnę delikatnie hamulec. Gdy zahamuje ostro jest wszystko ok...
    Przetoczyłem tarcze. Klocki nowe. Piasty nowe. Końcówki drążków oraz środkowy drążek nowy. Przekładnia podkręcona. Nie obstawiam tu krzywych felg ponieważ podczas jazdy żadnego bicia nie ma.
    Tłoczek raczej pracuje poprawnie. Nie jest nigdzie zardzewiały. Powiedzcie mi co może jeszcze wpływać na te drgania ? Chcę to jak najszybciej wyeliminować żeby reszta podzespołów się nie zużyła.
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez gawor89 ; 21-03-2012 o 21:12
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    sprawdz dokładnie amory czy nie są miękie i sitenbloki w wachaczach długich.u mnie kiedyś w e38 pomogło właśnie po wymianie tych tulej

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    ... ja też walczyłem z tym z 2 lata - dałem sobie już z tym spokój, bo ile można wymieniać różne podzespoły i Kasy ładować !!! ale mam TROP,:butcher: który wydaje mi się z perspektywy czasu nawet rozsądny, ponieważ wymieniłem wahacze te krótkie od przodu, ale NIE te dolne z tą dużą tuleją ( samą tuleje też już wymieniałem, ale nie cały wahacz !!! ) to mi tylko zostało do wymiany abym mógł powiedzieć, że już wszystko ruszyłem.
    Jeden z mechaniorów właśnie zaraz zwrócił mi uwagę, że TO te wahacze mogą być za to odpowiedzialne, ale czy na pewno ???

    Tylko nie piszcie, że koła, bo zaraz mnie trafi :501:

    Rachunkami od wyważania i od wulkanizatorów -to palę w piecu !
    Ostatnio edytowane przez ArekLand ; 21-03-2012 o 22:12

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    dzisiaj z mechanikiem stwierdziliśmy że jak opanujemy już to bicie to upijamy się do upadłego :) wymienię jeszcze te tuleje tego wahacza. Zobaczymy. Jutro dam znać
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    jak wyżej tuleje od bumeranga wchodzące w nadwozie wymieniałem 3 krotnie z zamienników za 4 orginał i do sprzedaży zrobiłem z 20000tyś i był spokój przyjmując że reszta z wymienionych przez ciebie rzeczy została zrobiona poprawnie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    pomimo przetoczenia tych tarcz wymień na nowe,ja stawiam na tarcze,tez kiedys z tym walczyłem okazało się że tarcze mają bicie,kupiłem z firmy brembo i wystarczyło jedne konkretne hamowanie z duzej prędkości i się pogięły,włożyłem później meyle i było ok ale starałem się juz tak ostro nie hamować,chyba że faktycznie masz jakieś luzy w zawieszeniu ale i tak ja obstawiam tarcze
    sławomir

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    46
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Pruszków
    u mnie tez pojawiły się drgania kierownicy przy delikatnym naciskaniu pedału hamulca... tyle ze w przedziale 80-70km/h. Tarcze były praktycznie nowe(pare tys przebiegu) winny okazał się dolny prawy wahacz, który miał luz na sworzniu...po jego wymianie spokój

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    pomimo przetoczenia tych tarcz wymień na nowe,ja stawiam na tarcze,tez kiedys z tym walczyłem okazało się że tarcze mają bicie,kupiłem z firmy brembo i wystarczyło jedne konkretne hamowanie z duzej prędkości i się pogięły,włożyłem później meyle i było ok ale starałem się juz tak ostro nie hamować,chyba że faktycznie masz jakieś luzy w zawieszeniu ale i tak ja obstawiam tarcze
    ale musi być jakiś powód ze ta tarcza się gnie...ja chce te powód wyeliminować...jeśli te tuleje nie pomogą zamówię nowe tarcze.
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Nikt nie wspomniał o łożyskach, które również mogą spowodować skrzywienie tarczy.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czujnik zegarowy i pomierz tarcze oraz samą piastę. Pod tarczą masz jakiś smar?(między piastą i tarczą)
    Tarcza może mieć maksymalnie 0,6mm bicia a sama piasta 0,3mm. Jak już to wykluczysz, to należałoby zmierzyć tarcze czy nie jest wypłukana(czy na przeciw siebie z jednej strony jest górka, z drugiej dołek, jeśli tak to wina montażu, jeśli jest np. 90* odchyłki to błąd materiału).
    Jeśli to wszystko będzie w porządku to trzeba szukać dalej.


    Spec z ATE poradził nam kiedyś spróbować ustawić koła lekko rozbieżnie. Mówił, że przy hamowaniu po prostu koła robiły się lekko zbieżne i biło po kierownicy. Po tym zabiegu problem ustąpił.


    Razem z biciem kierownicy, pompuje Ci też pedał hamulca?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •