Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: Bicie kierownicy podczas hamowania BMW 750

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Po wyeliminowaniu krzywych piast, lub tarcz, problem leży prawdopodobnie w tych dużych tulejach od przednich wahaczy "bananowych". Np w mojej poprzedniej e32 zamiast tulei gumowych były wprasowane poliuretanowe. Problem z biciem nigdy nie wystąpił, a przejechałem nią sporo km.
    Można się pokusić na takie coś:
    http://www.inter-rally.pl/product-po...994-2002-.html
    Cena wychodzi spora, ale plus jest taki że mamy dożywotnią gwarancję.
    Ostatnio edytowane przez Rafciu ; 27-03-2012 o 18:31

  2. #22
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    U mnie 100% zawieszenia nowe w E38 włącznie z sprężynami i drążkiem kierowniczym środkowym, tak po zimie aby był spokój a przód bije dalej - to co zawsze felga krzywa prawa (widać gołym okiem) aż miło po zimie, a problem to też często wachacze górne i łączniki drążka stabilizatora, czasami łożysko amortyzatora przedniego w kielichu. Zacząłbym od pożądnego sprawdzenia czy są proste felgi i dobrze wyważone. A w/w tuleje fajna sprawa do przetestowania ale jak dla mnie to już na przyszły sezon zapewne dopiero, tylko pytanie jak to się będzie miało do jazdy z niemal stalowymi tulejami nie podatnymi na nic, praca Zawieszenia względem komfortu do tulei normalnych, bo zawiecha pracuje a 7er nie jest leciutkie i wolne w prędkościach.
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    Mnie tez dopadl problem bicia kiery przy hamowaniu.
    Problem nasilil sie gdy zalozylem letnie 18tki(przy 16tkach bylo tez bicie ale duzo delikatniejsze,prawie niewyczuwalne)
    Teraz o predkosciach... Problemu praktycznie nie ma ponizej 70km/h ,powyzej tej wartosci zaczyna sie wlasnie bicie. Wciskanie hamulca przy predkosci 140km/h nie nalezy do rzeczy przyjemnych. Ale ja sie pocieszam i mam nadzieje ze moze kola sa zle wywazone. Chociaz w sumie nie zaobserwowalem bicia podczas zwyklej jazdy.
    Dodam ze tarcze razem z klockami zmienialem w pazdzierniku(i nie byly to jakies najtansze zamienniki)
    Ostatnio edytowane przez extino ; 27-03-2012 o 18:54

  3. #23
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Ja w mojej e38 miałem taki sam problem.Wymieniłem tarcze i klocki i nadal było bicie.Przyczyna była w łączniku i tak jak napisał Rafciu- w tych tulejach.W moim przypadku prawa strona.

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Skrzywienie tarczy może być niezauważalne, a bicie się może pojawić ;)
    Dopuszczalne luz tarczy to 0,12mm, co daje nam 0,06mm na stronę. W momencie gdy puszczasz hamulec, tłoczki cofają się(dzięki pierścieniowi gumowemu wewnątrz zacisku), robiąc miejsce tarczy na poziomie 0,18mm. Stąd dopuszczalne luzy.
    Z doswiadczenia powiem tak.
    Malenkie skrzywienie to wyczowalne bicie podczas jazdy przy hamowaniu, nawet lekkim nie mam nic, a tarcz mam skrzywiona na 100% tak jak pisales wczesniej. Na dlugosci 1/3 tarczy jest wybrzuszona na zewnatrz.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez extino Zobacz posta
    A w/w tuleje fajna sprawa do przetestowania ale jak dla mnie to już na przyszły sezon zapewne dopiero, tylko pytanie jak to się będzie miało do jazdy z niemal stalowymi tulejami nie podatnymi na nic, praca Zawieszenia względem komfortu do tulei normalnych, bo zawiecha pracuje a 7er nie jest leciutkie i wolne w prędkościach.

    Mając takie tuleje w e32 bardzo przyjemnie się jeździło. Komfort w dalszym ciągu był na wysokim poziomie.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    odgrzewam kotleta

    u mnie od pewnego czasu występuje bicie podczas hamowania (przy dotknięciu pedału hamulca tak trzepie kierą, że mało jej z rąk nie wyrwie)

    wymienione:

    tarcze + klocki ATE
    wahacze przednie aluminiowe
    tuleje wahaczy tylnych (bananów)
    drążki kierownicze z końcówkami

    amorki, sprężyny, łączniki i gumy stabilizatora w b.db stanie

    koła przeważone, sprawdzone i skończyły mi się pomysły

    zastanawiam się nad wymianą piast, ale nie chciałbym niepotrzebnych $$ ładować bez potrzeby
    nawet po głowie zaczyna mi chodzić problem z zaciskami, ale co mogłoby się w nich zepsuć, aby powodować bicie ? tłoczki pracują ładnie, żadnych wycieków itp. klocki ładnie równo zużyte

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Jakie tuleje bananów brales?
    U mnie febi wytrzymały tydzień-dwa, a lemforder (corteco grupa Continental ) trzymają.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Może wspomaganie trzeba wyregulować, w sensie luz na przekładni kierowniczej.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar vmasher
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    73
    BMW
    E30 + E36
    Skąd
    WZW
    Tuleje Lemfordera

    Luz na przekładni ? Hmmm... jak to stwierdzic ?

  10. #30
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przecież kolega napisał, że tylko przy hamowaniu. Jakby wpadał w wibracje podczas normalnej jazdy w okolicach 90-110km/h to wtedy można szukać w zawiasie.

    Wszystko wskazuje na niezwykle krzywe tarcze, a jeżeli jest aż tak źle jak napisał autor to szukałbym krzywych piast. No chyba, że tarcze są jakieś najtańsze.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •