Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Szyber

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59
    BMW
    BMW 750iA / BMW 120d
    Skąd
    Poznań

    Szyber

    Siema mam delikatny problem. Chodzi mi o szyberdach nie moge go otworzyć tzn. jak otwieram na uchylenie to sie do końca nie uchyla chyba ze mocno docisne pod sufitke od szyberdachu. 2 sprawa to, ze gdy wysuwam do tyłu to wysunie sie centymetr i koniec gdy wsuwam go to jak juz sie wyrównuje powieszchnia dachu jest taki dzwięk jakby sie gniotła blacha.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    gdyby nie ostatnia linijka to bym poradził próbę otworzenia go z pilota to można byłoby sprawdzić czy to przycisk szwankuje czy mechanizm
    ale jak już takie odgłosy dochodzą to raczej coś z mechanizmami poleciało i trzeba to diagnozować w serwisie - no chyba że ktoś lubi sam rozbierać całą podsufitkę
    pozdr.
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    podepnę się pod temat... mam dziwną usterkę szybra.

    Otwieranie działa - przycisk w tył pojazdu
    uchylanie do góry działa - przycisk w górę

    otwieranie automatyczne też działa... no ale jak nacisnę do przodu przycisk to dach powinien się zamykać a on się otwiera... czyli przycisk do przodu i się otwiera, przycisk do tyłu i się otwiera... ?? gdzie może być zonk?? na razie zamykam dach wyczuwając miejsce gdy wychylam czyber i dach jest równo... a ja chcę aby zamykał się sam... :D

    Pomoże ktoś??

    PS reset zrobiłem, ten z pyknięciem po 20s też... i nic... dalej to samo.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59
    BMW
    BMW 750iA / BMW 120d
    Skąd
    Poznań
    Moze masz przycisk zajechany i pora na wymiane jego a jeśli nie mozesz zamknać szyber dachu to z kluczyka na zamykaniu przytrzymaj chwile i sie zamknie ;)

    Ps. Naprawiłem szyber nie ściagajac tapicerki :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    szyber ciąg dalszy...

    post powyżej nadal aktualny

    podsufitka szybra się chyba jakoś wypięła i chodzi luźno... tj można ją przesuwać ręką bez oporów, jednak nie można jej domknąć... czy trzeba to rozbierać czy jest jakiś sposób, aby trafić w prowadnicę?? (stalowy szyber)

    jeśli się uda to wyślę browara kurierem :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Właśnie gdyby nie dziwne objawy też bym zlecił sam reset :)
    W sumie możesz spróbować.
    Otwórz go do końca (trzymając przycisk)
    jak już się otworzy wciśnij jeszcze raz ten przycisk i trzymaj go ok 20-30 sek powinno pyknąć ale nie koniecznie. Tak czy owak w ten sposób robi się reset ustawień i będzie się zamykał i otwierał normalnie ale co do niepokojących dźwięków to nie wiem. Może jest jakaś usterka, jakiś plasticzek strzelił :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    reset nie pomagał i nie pomaga... chciałbym jednak aby podsufitka łaziła z szybrem i się sama zamykała jak parę dni temu... :D ktoś to rozpoznał?? chyba ktoś robił szyber co?? :D

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    reset nie pomagał i nie pomaga... chciałbym jednak aby podsufitka łaziła z szybrem i się sama zamykała jak parę dni temu... :D ktoś to rozpoznał?? chyba ktoś robił szyber co?? :D
    Tak się składa, że przy wymianie mojego szyberdachu blaszanego na szklany demontowałem mechanizm. Problem polega na tym, że bez rozebrania tego, co masz u siebie, stawianie diagnozy jest wróżeniem z fusów. Wbrew pozorom demontaż mechanizmu nie jest jakimś strasznym przeżyciem. Jedyny problem, jak nie masz części na podmiankę, to możesz unieruchomić auto (jeździć z dziurą i bez podsufitki to wątpliwa frajda.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    :D :D :D

    udało mi się z tą podsufitką... teraz biore się za ten przycisk...

    jeśli komuś zdarzy się coś podobnego... naprawiłem poruszając delikatnie reczną korbką, znalazłem moment, w któym udało mi się delikatnie przesunąć podsufitkę i wskoczyła, ręcznie chodzi idealnie, jak będzie później to jeszcze nie wiem, bo przycisk teraz jest na stole operacyjnym... :D

    dam info co i jak

    dzieki za pomoc, ;)

    w przycisku jest 6 pinów... czy dobrze kojaże... wspólny i 5 pozycji?? czyli zwarcia do wspólnego?? :/

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    ..........
    w przycisku jest 6 pinów... czy dobrze kojaże... wspólny i 5 pozycji?? czyli zwarcia do wspólnego?? :/
    Źle kojarzysz ;D

    Jest 5 użytych pinów.

    pin 2 - podświetlenie
    pin 3, 4, 5 - pozycje przełącznika w układzie kombinacyjnym
    pin 6 - masa - wspólny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •