Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wzmacniacz do radia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry

    wzmacniacz do radia

    Pomożecie mi zlokalizować wzmacniacz do radia business rds? Auto z 95r

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    wzmacniacz jest w bagazniku po lewej stronie za zmieniarką
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Za zmieniarką jest pusto. Z boku zmieniarki jest tylko skrzynka od telefonu. Może byc tak że ta wersja w ogóle nie miała wzmacniacza?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A radio gra?

    Może spróbuj prześledzić skąd dokąd idą kable od głośników?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Radio gra, ale jak dam więcej voluminów, to przerywa, jakby gdzieś zwierało.Przewody w drzwiach przeleciałem i żadnej przecierki nie było. Podłączyłem inne radio, nieoryginalne, to w ogóle nie było dźwięku, mimo iż radio sie świeciło

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    są też wersje e38 bez wzmacniaczy,po prostu uzywana jest końcówka mocy z radia business,nawet jak jest seryjny wzmacniacz z lewej strony bagażnika-tak jak kolega opisał wyżej-to i tak bierze on bezpośredni sygnał z końcówki mocy radia i przerabia na liniowy-plusem tego wzmacniacza jest że idzie wtedy osobne zasilanie na głośniki wysokotonowe i niskotonowe,przyczyną może być uszkodzona końcówka w radiu,albo zwarcie w głosniku i dlatego inne nowsze radio z zabezpieczeniem na zware nie daje dźwięku bo się rozłącza
    sławomir

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Mądre słowo hektorek106. U mnie w drzwiach nie ma wysokich tonów, są tylko głośniki dwudrożne.Więc może być to wersja bez wzmacniacza. Postaram się wyciągnąć radio i sprawdzić u kolegi końcówkę mocy. Bo nie dość że dźwięk słaby w tym aucie, to z głośników leci pierdu pierdu. Trochę siara:(

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    71
    BMW
    750 iA
    Skąd
    Kalisz
    Ja zmieniałem głośniki u siebie oraz dokładałem wzmacniacz tylko że wzmacniacz stary był w bagażniku i to ułatwiło pracę. Jeśli chcesz żeby to naprawdę fajnie grało to seryjne głośniki 13" nie dadzą Ci efektu. Głośnik niskotonowy w drzwiach musi być przynajmniej 16". Wdziałem gdzieś w internecie jak ktoś przerabia tanim i prostym sposobem na większy otwór. Ja wsadziłem tam 13" HERTZA. Jeśli chodzi o wysokie tony gra pięknie ale bass jest tragedia. Głośników nie będę wymieniał. Dokupiłem polkę tylną od DSP i tam wsadzę typowo głośniki basowe. Myślę ze to rozwiązanie przyniesie efekty chociaż i tak nie będzie to grać jak oryginalne nagłośnie Bosse ale myślę że już ucho zadowoli.
    Dla Was to tylko samochody, a dla mnie to sens życia...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    wszystko zależało od wersji u mnie np.z przodu jest zestaw 3-drożny czyli sopran,środek i ala basowy ,seryjne nagłośnienie potrafi naprawdę głośno zagrać beż zniekształceń ale nigdy jak ktoś się nastawia na bas z głośników z drzwi,ja akurat zakładam sprzęt grajacy chłopakom w autach troche wiem o chodzi a więc używam seryjnych głośników tylko do nagłośnienia ale są one ucięte na filtrze np.we wzmacniaczu aby odciąć od nich bas bo po prostu zaraz pierdzą,przy obcięciu i na dobrym wzmaku grają tak głośno i bez zniekształceń że głowa boli-naprawdę pięknie a sprawa basu w bmw szczególnie wersji 7 to trzeba już dobrego suba aby był w miarę dobry basik bo bmw jest b.dobrze wygłuszone, u mnie sprawę basu dopiero załatwił głośnik 15" vibe space II 1200RMS I potężny wzmacniacz ground zero ale tańszy koszt jest zakupic głośnik 30cm pioneera z literką F czyli fri air(głośnik może grać bez obudowy,pudła) i przymocować go szczelnie z tyłu oparcia w otwór na narty,bas jest naprawdę świetny-mięki i nisko schodzący aż szarpie fotelami, żadna półka z dsp nie da takiego efektu,oczywiscie dodam że seryjne radyjko zmieniłem na pioneer
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •