Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: M60B40 uszczelka pod głowicą?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL

    M60B40 uszczelka pod głowicą?

    Opiszę objawy, ponieważ jakoś typowych, dających pewnośc chyba nie mam... Może ktoś uspokoi, a może zaniepokoi...

    Otóż, że zimową porą 7er zamienia się w parowóz to wiadomo... Mało jeździłem, ale jak już się zdarzało, to za mną jak za starą lokomotywą... Ale ostatni piękny weekend, cieplutko, odpaliłem, złapała temperaturę, trochę jej chciałem wydmuchac pajęczyny z wydechów, a ona wręcz pluła wodą... Myślę sobie, że coś nie tak. Przykladam łapę do tłumika, czuję że nie równo pracuję. Tak "bije" po dłoni. Biorę starą metodą te wypociny na palec, ale nie słodkie... a silnik plynem zalany. Masła pod korkiem brak, zbiornik wyrównawczy czysty, bagnet jest jaki byc powinien, ale jednak po zimie zauważyłem ubytek płynu, co nawet mi komputer pokazał. No i już sam głupieję, niedlugo mam zamiar się wybrac do mechanika i pewnie usłyszę diagnozę, ale z ciekawości próbuję coś wcześniej... Mam jeszcze parę rzeczy do ogarnięcia, więc jakoś mi się nie spieszy.

    Dodam, że temperatura silnika w normie podczas jazdy i postoju.

    Pytanie... Mam się martwic? Jeśli tak, to jak bardzo (w złotowkach)?

    Pozdro... dzięki

    P.S.
    Ten rok mam na tyle ciężki, że jak beema będzie płatac figlę to będziemy musieli się rozstac... Dlatego wznoszę modły :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Zobacz czy węże ci puchną. Jak sa twarde,to ciśnienie idzie w układ.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Znaczy się, że twarde to źle, mają byc miękkie?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    jak twarde, to radziłbym przygotować się na wydatek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Jak to dobrze sprawdzic? przy jakiej temperaturze silnika? Zanim termostat puści czy wcześniej? łapac za wąż który idze od chłodnicy do silnika?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Odpal i podgrzej go. Jeżeli uszczelka będzie walnięta węże będą twarde, tek że nie będziesz mógł ścisnąć.Jeżeli będą miękkie to przyczyna inna. Możesz też sprawdzić tak. Odpal go, ściśnij wąż i daj trochę gazu.Jeżeli wąż będzie szybko puchł to wiadomo. Najlepiej jakbyś podjechał do jakiegoś mechanika i niech ci sprawdzi przyrządem obecność spalin w układzie chlodzenia

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Zobaczymy... Ale nadal próbuję wierzyc, że pluje wodą skroploną w wydechach (tym bardziej, że im dłużej jadę, tym dymienie się osłabia aż praktycznie znika) a ubytek płynu po rozszczelnieniu się czegoś po zimie, tak jak miało to miejsce w układzie hamulcowym :)

    A tak zapobiegawczo spytam... Jeśli wysrało uszczelkę to na jaki wydatek trzeba się przygotowac?

    A jak już założyłem temat to zapytam o coś jeszcze... Wykończyłem pompę wspomagania, wyje, przy skręcie się już przycina itd. Teraz pytanie jakie rozwiązanie najlepsze będzie, kupic nową? używkę i zadbac o nią? czy może regeneracja? Nie wiem czy chcę popadac w duże koszta, bo z racji mocno napiętego roku finansowego oraz zbliżającej się potrzeby posiadania kombiaka nie wiem czy nie będę szukal e34 a e32 do ludzi...
    Ostatnio edytowane przez d1siara ; 20-03-2012 o 16:03

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Nie mam pojęcia. Ostatnio robiłem uszczelkę w meśku s 320 to: koszt robicizny, planowania głowicy i wymiany wszystkich uszczelek wyniósł 1500zł. A zapomniałem się zapytać. Masz zamontowaną inst. gazową?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Tak tak, mam gaz stąd szukam przyczyny w dużej ilości wypluwanej wody. Bo pluje wodą, nei na słodko.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    jaki masz gaz, sekwencja czy zwykły?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •