Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: M60B40 uszczelka pod głowicą?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    regeneracja pewnie z 400 zł xD
    Ostatnio edytowane przez capoZe32 ; 21-03-2012 o 08:24

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja miałem pękniętą szpilkę prawej głowicy i objawy były takie że waliło kompresja do układu , temperatura rosła w sposób nienaturalny tzn bardzo szybko, po przytrzymaniu na 3000 obr./min bardzo szybko spadała i tak w kółko. przy przejechaniu kilku km na wyższych obrotach olej zaczął cieknąć z pod głowicy na podłużnice, poza tym silnik w miarę równo pracował i miał jako taką moc dopiero po zrobieniu obu głowic zobaczyłem różnice w mocy. Koszty u mnie to 3200 zł z czego 800 pełna obróbka głowic 300 chyba uszczelki pod głowice reinz uszczelki pod dekle nowe śruby termostat świece olej itd. Dodam że robiłem to 2 lata temu.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez d1siara Zobacz posta
    Węże sprawdzę dopiero dzisiaj, bo wczoraj już nie zdążyłem.
    Możesz sprawdzić...węże po porządnym przegonieniu auta powinny być dosyć twarde ale tak,że powinno się je trochę ugiąć...tzn powinno się je trochę,troszkę wcisnąć...nie mają być miękkie....jak jest walnięta uszczelka to węże puchną zaraz po odpaleniu na ciepłym silniku i sa twarde jak beton a czasem spuchnięte...myślę,że u Ciebie jest wszystko OK.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    zakładam, że twój silnik to m60b40...
    Przerabiałem to samo co ty i też wydawało mi się, że mam wydmuchaną uszczelke pod głowicą ALE nie słuchaj tych pierdół z początku postu, że jak jest twardy wąż to idzie ciśnienie do układu. W KAŻDEJ E38 jak się NAGRZEJE silnik wąż robi się TWARDY BO ROBI SIĘ CIŚNIENIE!!! Od tego jest korek na zbiorniczku zeby to ciśnienie upuścić jak będzie zbyt duże...(tak jak pisał arturo193)
    CHCESZ MIEĆ PEWNOŚĆ?? Jedz sprawdzić czy masz CO2 w układzie chłodzenia- koszt 20zł u mnie w Przemyślu i już będziesz wiedział.
    1. NA 89% masz gdzieś nieszczelność w układzie!!! sprawdź przede wszystkim !!!CHŁODNICĘ!!!(korek spustowy z płynu), RURY, ELEKTROZAWORY gdzieś musi puszczać płyn...
    2. Sprawdził bym jeszcze nagrzewnice- jeżeli ci parują tak strasznie szyby (zakładam, że filtry przeciwpyłkowe wymieniłeś PRAWDA?) OBJAW BĘDZIE TAKI, ŻE CZUĆ przy włączeniu ogrzewania płyn i parują szyby (dość bardzo) a po tym jak juz odchodzi para z szyb co zostaje coś "tłustego"
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 21-03-2012 o 10:31
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Szyby parują, ale płynem nie czuc, nie mażą się też. Elektrozawór mam do wymiany, bo już w zeszłym roku straciłem chłodzenie. Gdzieś chyba jest nieszczelnośc, ale musi byc niewielka bo pod samochodem nie ma plamy.

    No cóż zobaczymy, zeszły rok niemal zupełnie bezawaryjnie, a jak się zaczęło to kilka rzeczy na raz... Elektrozawór, podpora wału, guma wału, wahacz, pompa wspomagania, tuleje z tyłu... No cóż, mam siódemę dopiero parę miesięcy, poznajemy się... dlatego nie bardzo wiem w wielu kwestiach jak się do neiktórych rzeczy zabrac...

    Na szczęście forum 7er jest chyba najbardziej profesjonalnym portalem dla miłośników marki/modelu. Nie ma tu problemow bez rozwiązania, co BARDZO może się podobac!

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    "ALE nie słuchaj tych pierdół z początku postu, że jak jest twardy wąż to idzie ciśnienie do układu. "


    W każdym samochodzie jak się nagrzeje, robią się węże twarde. Ale jeżeli nie możesz ich trochę ścisnąc,bo sa jak beton, to coś jest z ciśnieniem w układzie. I to nie sa pierdoły, tylko fakt

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    wystarczy mała nieszczelność a układ będzie się zapowietrzał i po:
    1 nie będzie ogrzewania w samochodzie (które u ciebie sa pewnie i tak wynikiem niesprawnych EZ)
    2 cały czas będzie komunikat, że mało płynu jak odkręcisz korek to podejdzie i niby ok i tak w kółko...
    Moja propozycja zrób test na CO2 dla spokoju
    samochód na kanał i dokładnie poogladać- płyn zostawia zawsze biały osad
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez cosworth Zobacz posta
    "ALE nie słuchaj tych pierdół z początku postu, że jak jest twardy wąż to idzie ciśnienie do układu. "


    W każdym samochodzie jak się nagrzeje, robią się węże twarde. Ale jeżeli nie możesz ich trochę ścisnąc,bo sa jak beton, to coś jest z ciśnieniem w układzie. I to nie sa pierdoły, tylko fakt
    "twardy wąż" to rzecz względna- jeden złapie będzie twardy i się wystraszy ze uszczelka mu poszła. A ciśnienie to nie zawsze wina nieszczelności z komory spalania- uszkodzony korek przy zbiorniczku lub termostat cały czas zamknięty i gotuje wodę, padnięta pompa itd. Na forum już było, że krućce urywało ale nie zawsze przez padniętą uszczelkę.
    A tą nieszczelność można stwierdzić po tym jak się zrobi test, bo jest najdroższą opcją i wychodzenie z założenia, że to właśnie to może doprowadzić do zawału posiadacza 7ki ( 2 głowice- dojść która to i robota to spooory wydatek)
    takie jest moje zdanie...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar d1siara
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    32
    BMW
    BMW 740i E32 1993r
    Skąd
    DOL
    Ogrzewanie jest, gorzej z zimnym nawiewem... Ale tu na bank jestem pewien że elektrozawór, bo po przeczyszczeniu chwilę działał. Jeśli jakaś nieszczelnośc występuje, to chyba od spodu, gdzie wzrok patrzącego z góry nie sięga... No cóż, pokupuję resztę części i siódema idzie na warsztat, tam się okaże.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Najszybciej to sprawdzić zawartość CO2 w układzie. Później można się głowić co dalej. Tak mi się wydaje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •