Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wymiana akumulatorów - e38 750 99 r.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa

    Wymiana akumulatorów - e38 750 99 r.

    Witam,

    W warsztacie zmierzyli mi napięcie i wyszło, że oba akumulatory są już słabe. W aucie mam 2 akumulatory i upierają się bym zmieniła oba.
    Na co powinnam zwrócić uwagę kupując nowe?

    Jeszcze pytanie czy przed wymianą akumulatorów powinnam wiedzieć o jakieś procedurze (chodzi mi o to czy komp. się nie zresetuje itd).

    Pozdrawiam

    J.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jak są padnięta dwa, to oczywiście dwa do wymiany. Procedura najprostrza na świecie, odkręcasz masę i plus, potem akumulator (2 aku na dole jest pod metalową osłoną na 2 śruby klucz 13mm + 2 śruby i 2 nakrętki klucz 10mm, są jeszcze 2 plastikowe spinki od tapicerki).
    Montaż w odwrotnej kolejności :D:D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj,

    W 750 są dwa dlatego, że jeden zasila silnik a drugi resztę gadżetów. Generalnie najważniejszy jest ten od silnika, gdyż jego awaria spowoduje, że auto nie odpali. A ten drugi, mimo, że np. jest już słabszy, zawsze będzie podładowany gdy silnik pracuje.

    Na Twoim miejscu, jeśli inaczej się nie da, wpierw zająłbym się wymianą tego głównego, a ten dodatkowy wymienił sobie w innym dogodnym czasie. Zawsze to jest rozłożenie wydatków na raty.



    Akumulatory to jest ogólnie temat rzeka.
    Dość powiedzieć, żeby kupować markowe/sprawdzone w sklepach motoryzacyjnych oraz żeby NIE kupować ich w hipermarketach, gdyż tam stoją miesiącami nieobsługiwane.
    Dobry sklep motoryzacyjny powinien dbać o swoje akumulatory na stanie i np. raz w miesiącu je doładowywać i sprawdzać ich stan (mimo, że są nowe).
    Można kierować się też zasadą, żeby kupować 'świeże' tj. niedawno wyprodukowane akumulatory. Leżaki magazynowe mogły nieco ucierpieć; kto wie, co się z nimi działo.

    Jeśli podam Ci jakieś przykładowe marki akumulatorów, zaraz rozpęta się dyskusja, który jest lepszy.

    Ja mam firmy Banner i choć różni ludzie na forum tematycznym wypowiadali się o nim dobrze, tutaj znajdą się też tacy, którzy to zakwestionują.
    Prawda jest taka, że przez całą zimę auto stało na mrozie, odpalało przy -20 i to na akumulatorze, który stał 1-2 tygodnie bez ruchu i w dodatku ma 72Ah i jest za mały do tego silnika bo mam go testowo od mojej sprzedanej 320i. Więc o jakości wypowiadam się dobrze.

    Jeśli zależy Ci na absolutnym highendzie i nie obchodzą koszta, to najlepiej kup akumulator żelowy uznanej marki.


    Jeszcze kilka technicznych aspektów, które są ważne przy zakupie:

    - odpowiednie napięcie znamionowe - do aut osobowych zawsze 12V
    - odpowiednia pojemność, wyrażana w Ah (amperogodzinach)
    - odpowiednio duży prąd rozruchowy, wyrażony w A (amperach) - mając do wyboru dwa aku o tej samej wartości Ah, należy wybrać ten o większym prądzie rozruchowym
    - polaryzacja - jest to rozmieszczenie styków + i -. Są wersje z plusem z lewej strony oraz z plusem z prawej strony. Są też, jak u mnie, uniwersalne, mające cztery styki gdzie można odpowiednią stroną postawić aku w komorze i ma się żądaną polaryzację
    - wykonanie / technologia - są wersje Silver, są Calcium i inne wynalazki które znacząco wpływają na trwałość i niezawodność w niskich temperaturach
    - bezobsługowy / obsługowy, zazwyczaj chodzi o możliwość sprawdzania i uzupełniania elektrolitu
    - okres gwarancji, im dłuższy tym lepiej
    - data produkcji, im świeższa tym lepiej
    - producent/marka
    - obiegowe opinie o marce
    - własne preferencje
    i wiele innych czynników.


    Może o konkretnych modelach i markach wypowiedzą się jeszcze inni.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    W 750 są dwa dlatego, że jeden zasila silnik a drugi resztę gadżetów. Generalnie najważniejszy jest ten od silnika, gdyż jego awaria spowoduje, że auto nie odpali. A ten drugi, mimo, że np. jest już słabszy, zawsze będzie podładowany gdy silnik pracuje.
    Pod warunkiem, że sterownik do akumulatorów jest sprawny. W tym momencie po włączeniu zapłonu, zepnie oba akumulatory ze sobą jeśli górny będzie mieć poniżej 9V.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pod warunkiem, że sterownik do akumulatorów jest sprawny. W tym momencie po włączeniu zapłonu, zepnie oba akumulatory ze sobą jeśli górny będzie mieć poniżej 9V.

    1. Trochę bardziej szczegółowo, to mały daje impuls na elektromagnes w rozruszniku, a duży na sam rozrusznik. Jak mały jest padnięty wtedy sterownik je spina i cały prąd idzie z dużego.
    2. Mały jest ładowany cały czas chyba, że napięcie na dużym spadnie, wtedy sterownik go spina i alternator ładuje też duży.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ludzie aż mi wstyd ale nie mam pojęcia jak to wygląda. Zróbcie mi fotkę jak wyglądają 2 akumulatory w 750 i wrzućcie gdzieś tutaj bo u mnie jest tylko jeden i nie wyobrażam sobie za bardzo jak to jest tam włożone :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Ludzie aż mi wstyd ale nie mam pojęcia jak to wygląda. Zróbcie mi fotkę jak wyglądają 2 akumulatory w 750 i wrzućcie gdzieś tutaj bo u mnie jest tylko jeden i nie wyobrażam sobie za bardzo jak to jest tam włożone
    Znalazłem coś takiego...co prawda foto czarno-białe ale widać jak to wygląda...:D

    PDF str. 27
    http://7er.pl/showthread.php/7858-po...-to-jest-E-CAT

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Panowie strasznie dziekuję za odpowiedzi.

    Dopytam jeszcze:

    - oba akumulatory dają napięcie 11V

    W zakładzie powiedzieli mi, że muszę wymienić oba tłumacząc to tym, że jeśli wymienię tylko jeden to drugi go zajeździ. Czy to prawda? Auto odpala ale czasemw rzuca skrzynie w tryb awaryjny i zapala lampke od trakcji i abs. Czyli póki co wymienić ten duży a mały po jakimś czasie?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ja bym wymienil oba na raz. Po co się rozdrabniac. A czy to na pewno kwestia akumulatorow? Zaufani ci mechanicy??

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    mi padną górny elektronika oszalała błedy skrzyni tża było kasować pod kompem wnętrze migało jak wiejska dyskoteka sterowniki szalały a o odpaleniu auta można było pomażyć wymieniłem i spokój montowałem centre chociaż jak dłużej stoi raz musiałem go podładować i zastanawiałem czy nie jest uszkodzony moduł ets ale jak troche pojezdzi 20-30 min to jest spokój

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •