Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Tuleje wahacza tylnego dużego. Ucięta śruba wahacza górnego.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Tuleje wahacza tylnego dużego. Ucięta śruba wahacza górnego.

    Witajcie,

    W niedzielę urwało a raczej ucieło mi śrubę nr 15 http://realoem.com/bmw/showparts.do?...44&hg=33&fg=30, za pomocą której ustawiamy zbieżność tylnej osi.

    Prędkość ok 110 km/h, cud że nie urwało koła i szczęście że nie jechałem szybciej, urwanie śruby poczułem natychmiast bo całe koło się skrzywiło i zapadło,powodując że auto natychmiast straciło kierowalność i zaczęło je ściągać ostro na lewy przeciwny pas, udało mi się zwolnić i zjechać na pobocze.
    Kolejne uszkodzenie to wyrwane 4 tuleje dużych wahaczy tylnych, o dziwo wyrwały się z obu stron, a jestem pewny 100% że były dobre bo sprawdzałem je tydzień wcześniej. Ciekawą rzeczą jest też to, że śruby były nowe oryginalne BMW,bo wymieniałem cztery wahacze nr 13 i 17, kosztowały mnie bagatela 99 zł/ 2 sztuki śrubek + nakrętka + podkładka. Zbieżność ustawiałem w zakładzie w którym zawsze to robię i wiem, że nie było tam winy mechanika, bo jaka mogłaby być?

    Mój bład że nie mam paragonu na owe śruby - bo kto bierze paragon na dwie pier.....ne śruby??? Domniemam że wadliwa była śruba. Jakość BMW ?? Już w nią nie wierzę, i takiej nie ma, podejrzewam że gdybym jechał szybciej raczej bym z tego cało nie wyszedł, szczęście w nieszczęściu że jechałem z żoną i dzieckiem bo pewnie jechałbym ze 160 albo lepiej .

    Teraz kolejne pytanie czy owe tuleje wahacza dużego można kupić ? Bo na alle drogo mamy tylko to :

    http://allegro.pl/tuleja-tuleje-waha...169766355.html
    http://allegro.pl/tuleja-wahacza-dol...213860576.html

    Link drugi, producent firma TEDGUM - z info sprzedającecgo.

    pozdrawiam i nikomu nie rzyczę czegoś takiego.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Zapewne były dokręcone na tzw. "pałę" za mocnym momentem.Prawie każda śruba nie tylko w silniku powinna być dokręcona kluczem dynanometrycznym z odpowiednim Nm.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    pysiek to wykluczam, śruby były dokręcane dynamometrem.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Ja bym stawiał raczej na tuleje. Mogły mieć jakąś wadę fabryczną której nie zauważyłeś chodź śrub też nie można wykluczyć. Ważne, że Wam się nic nie stało i masz na przyszłość, żeby jeździć wolniej tym bardziej z rodziną.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    a wahacze orginalne pewnie nie kupiłeś tylko śrube z nakrętką bo te nie występują w zamiennikach :-Dwyrwało gumy i prało po śrubach

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    a wahacze orginalne pewnie nie kupiłeś tylko śrube z nakrętką bo te nie występują w zamiennikach :-Dwyrwało gumy i prało po śrubach
    Śruby oryginalne BMW, wahacze firmy Moog, do tanich nie należą.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    to na temat MOGA coś ci powiem założyłem te wachacze na przód w 740 po przejechaniu 2500 tys Makarska troche na miejscu i z powrotem wszystko autostrada zamknął bym tą trase w 3dni z tuleji zostały strzępy mechanik który je montował nawet nie dyskutował na temat ich reklamacji a dystrybutor oświadczył mu że nie umie ich zamontować kase sam musiał mi oddać od tego czasu w aucie montowałem tylko lemfordera lub orginał bo nie które mają bardzo podobną cene wic z wszystkich zeszy które zrobiłem w 740 przez 7-lat z to marką miałem najgorsze doświadczenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •