Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Klima w e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] Klima w e32

    Panowie, zakladal ktos klime do e-32 fabrycznie nie wyposazonej w to zbawienne urzadzenie?? Upaly daly sie we znaki i rozwazam taka operacje... Mam jak pewnie wiecie 730i R6 w manualu... Podpowiedzcie, czy to sie da zrobic i jakie bylyby koszty?

    Pozdro,

    Marcin

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    45
    Bardzo dobry temat...tez sie podniego podpinam i czekam na odpowiedzi...

    Ja narazie to tak tylko delikatnie rozkminialem temat i tak...ze strony komory silnika nie ma problemu...najwiekszy mexyk jest chyba w srodku...trzeba cala deche wywalic i caly nawiew i wszystko co z tym zwiazane wymienic od wersji z klima...no ale niech sie wypowiedza ludzie co juz przerabiali ten temat... ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Kurcze panowie zaraz mnie pojedziecie ze nie przerabialem a siewypowiadam ale 3000 -4 000 trzeba liczyc wiec nie wiem czy nie lepiej kupic auto z klima ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Założenie klimatyzacji niezależnego producenta,dedykowanej do danego modelu, to koszt rzędu minimum 4000 zł. Można próbować założyć używkę, ale to zadanie dla hobbisty (mechanik + elektryk, który miałby to zrobić, kosztowałby majątek) Trzeba by znaleźć układ od m60, bo te były już przystosowane do r134a (w m30 też się zdarzały, jednak bardzo rzadko) Układ powinien być działający lub przynajmniej nieotwarty do chwili zakupu (skorodowana sprężarka lub przewody na nic się nie zdadzą) Kwestia mechaniczna, jest stosunkowo nieskomplikowana, gorzej z elektryką. IHKA ma dość złożoną instalację, która po części istnieje nawet w wersjach bez klimy, jednak jej wyodrębnienie, prawidłowa identyfikacja plus 'dobudowa' tego, czego brakuje to zabawa dla prawdziwego kablomaniaka.
    Oprócz kosztów zakupu układu (stawiam na jakieś 500 - 600 zł) dochodzi jeszcze zakup usczelek, nowego osuszacza, osobiście założyłbym nowy skraplacz i zawór rozprężny.
    Ceny:
    Zestaw oringów - 70 zł (ASO, bez rabatu)
    Skraplacz - 250 zł (IC, po rabacie)
    Osuszacz - 100 zł (IC, po rabacie)
    Zawór rozprężny - 110 zł (IC po rabacie)
    Zakładam, że montujemy wszystko sami, dochodzi jeszcze próba szczelności i nabicie - 200 zł
    Rzecz jasna, ta kalkulacja jest dość skrótowa, ale myślę, że można zamknąć się w kwocie 1500 - 1800 zł, chyba, że doliczymy browary, spożyte przy montażu. Tych raczej, sądząc po ilości czasu, który będzie nam potrzebny, będzie dużo:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Jestes wielki!!! W takim razie musze rozpoczac poszukiwania... :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Sama chłodnica to ok 600zł - hmm ja bym kupił tylko nową, urzywke juz przerabiałem. Dla mnie wogóle to jest tak delikatny układ, że wątpie aby urzywki się sprawdziły hmm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Sama chłodnica to ok 600zł - hmm ja bym kupił tylko nową, urzywke juz przerabiałem. Dla mnie wogóle to jest tak delikatny układ, że wątpie aby urzywki się sprawdziły hmm
    600 zł hmm, trochę drogo, skąd ta cena? Słowik pisze tu co innego:
    http://forum.7er.pl/-pozostale-nie-k...rze-vt3533.htm ....
    Chyba, że do 740d różni się czymś zasadniczym...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Odgrzebię trochę temat bo mam problem z klimą a dokładnie ze sprężarką klimatyzacji. Ostatnio kolega Piotrek zauważył, że podczas włączenia klimy strasznie lata mi sprzęgło od sprężarki, towarzyszą temu oczywiście nieciekawe stuki. Wykluczamy uszkodzenie sprzęgła ponieważ w momencie wyłączenia klimy ten objaw nie występuje. Zastanawiam się nad regeneracją sprężarki. Podobno mam uszkodzone łożysko w pompie. Czy dam radę zrobić to samemu? Czy zlecić komuś wymianę łożyska, montaż i demontaż. Boje się, że nie tylko łożysko może być do wymiany a wtedy nie wiem czy będzie się opłacała naprawa. Może ktoś z was przerabiał ten temat?

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Sam kiedyś zastanawiałem się nad regeneracją. Nie mogłem jednak znaleźć zestawu uszczelek do Seiko... W końcu znalażłem gdzieś w Stanach, ale jak zacząłem to liczyć, i zastanawiać się co będzie jak mi nie wyjdzie, stwierdziłem, że odpuszczam. Tych kompresorów jest zatrzęsienie i są to porządne urządzenia. Jeśli znajdziesz taki, który wyjęty był ze szczelnego układu, szansa, że nie będzie działać jest niewielka.
    O którym silniku/roczniku wogóle mowa ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Końcówka 92 V8 w 4-ech litrach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •