Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: awaria chłodzenia - wyrzuca płyn po całym silniku

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    awaria chłodzenia - wyrzuca płyn po całym silniku

    Witam. Podczas jazdy wyświetlił się komunikat o niskim poziomie płynu chłodzącego. Po zatrzymaniu auta otworzyłem maskę aż para leciała znad chłodnicy, a silnik i podzespoły były zarzygane płynem. Duże ślady płynu były również na przednim kole od strony kierowcy i na nadkolu. Spod auta kapało. Pewnie na forum nic się tu nie wymyśli bez warsztatu ale może ktoś coś napisze.
    Wlałem 6 litrów borygo żeby jakoś wrócić do domu, nadal wyświetlał się komunikat o niskim poziomie – ile litrów tam wchodzi?
    Jakoś wróciłem do domu. W układzie chłodzenia pewnie pozostało trochę płynu – czy mogę do tego dolać wody żeby odpalić auto i popatrzeć gdzie jest wyciek? Czy muszę wylać resztki borygo i dopiero zalać wodą? Gdzie się spuszcza płyn? Jakiś korek? Nic tam nie widać, od spodu zasłania chyba chłodnica oleju. Może zrobię jakiś mały kanał na podwórku. Od góry odkręce jakiś dekiel nad chłodnicą może coś się zobaczy. Pewnie tzrba będzie zdjąć zderzak. Zależy mi żeby może zrobić jakąś prowizorkę i jakoś awaryjnie dojechać do warsztatu bez lawety.
    Dzięki

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    nie straszcie ze to ta straszna rura padła..?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    prowizorka to jest to co lubie. koszt lawety 200zl a jak zatrzesz silnik to koszty beda zdecydowanie wieksze. trzeba zrobic dobrze a nie tanio bo z tym jest tak ze robi sie tanio za pierwszym razem a za drugim robi sie juz dobrze.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    WWA
    tak duży i gwałtowny wyciek płynu z rozbryzgiem na stronę kierowcy sugeruje na rozerwanie a raczej rozsadzenie gumowego węża za pompą wody pod wpływem ciśnienia + temperatury(może to być objaw zwiastujący problemy ze słynną rurą ale nie musi) ale to tylko moja sugestia, wodę do ustalenia miejsca wycieku możesz śmiało lać nie ma to na krótką metę żadnego znaczenia

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    bmw i ustaliłeś co sie rozszczelniło ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Na razie dopatrzyłem się tyle że rozsadziło węża - takie kolanko co idzie u góry od chłodnicy. Może ze starości albo jest jeszcze jakas inna awaria która wyjdzie w czasie. Zamówie węża jak tylko uporam się z rozcięciem stalowych objemek. wymienie samodzielnie, zaleje płynu i zobacze co się będzie dalej działo. Można tam lać różowe borygo co nie?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    WWA
    he zgadłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •