Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: nowe auto nowe zagadki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    nowe auto nowe zagadki

    witam niedawno kupilem 735 v8 z 98r. jak wiadomo zapoznajemy sie dopiero i dodam ze to pierwsze moje bmw tej serii...jak na nowe auto przystalo sa nowe zagadki a mianowicie pierwsza dotyczy klimatronika...strona pasazera nie reaguje na cieplo-zimno pozatym wszystko inne dziala...druga to dziwne odglosy wlasnie stamtad dochodza tak jak by ciagle cos sie ustawialo przestawialo jakies tykania...trzecia dotyczy wydechu przynajmniej z niego co jakis czas sa wybuchy, przy odpalonym silniku w czasie jazdy czy na postoju jest tak samo czasami jest to czeste czasmi niema dzien dwa....dodam ze poprzedni wlasciciel zakladal w jakijs firmie strumienice....moze to przez nie...aha moje auto ma gaz i byl regulowany ostatnio....macie jakies pomysly??pzdr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Kolego jakiej generacji masz gaz ? Czy strzela Ci na PB czy na Gazie ? z Klimą - nie pomogę. (niestety)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    powiem szczerze ze za bardzo nie znam sie na gazie wiem ze zalozony byl w 2004 roku jest to sekwencja...bodajże elisa sie nazywa...zaraz bede jechal autem to sprawdze. a strzaly sa i na bp i na lpg...:/
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-03-2012 o 21:29

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Kolego a robiłeś sobie przegląd po zakupie ? Wymiana świec, oleju , filtrów itp itd ? Co do strzelania - na gazie to może być źle ustawiona mieszanka .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Poza tym kolego pamiętaj ,że strumienice zmieniają przebieg spalin i może to powodować złą modulację i po prostu masz duże drgania na danych obrotach co objawia się "strzałami". Czytałem dużo o strumienicach do 7er - najlepszym rozwiązaniem jest założenie katalizatora i doprowadzenie układu wydechowego do stanu fabrycznego.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    oleje i filtry wymienial poprzedni wlasciciel jakies 5 tys temu w serwisie i sa na to rachunki a siwiece nie....ja mialem to zrobic ale ciezko z czasem ostatnio...to gdzie mam udac sie z ta mieszanka...ogolnie kupilem auto i szarpalo na gazie i jak bylem w pl na swieta bylem zeby mi to ustawili no i dziala ale jeszcze nie tak jak bym chcial na wolnych obrotach przy ruszaniu skacza obroty na benzynie tego niema chodzi normalnie...niby cos tam ustawiali ale moze warto jeszcze do kogos innego sie udac...strumienice poprzedni wlasciciel wkladal ja bym tego nie robil po co wkladal nie mam pojecia...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Co do ogrzewania możliwy jest elektrozawór pod maską.
    Jeden jest na jedną stronę, drugi na drugą.
    Masz umocowane za silnikiem na grodzi.
    Co do lpg to podeślij zdjęcia instalacji wtryskiwaczy reduktora.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    takie pyrkanie z wydechu to przejrzyj swiece czy nie sa zalane olejem i jaki jest ich stan. a z ogrzewaniem sprawdz jak masz wpiety rreduktor odd gazu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    ok zrobie jutro zdj gazu i wrzuce...a ten reduktor to gdzie co to...na gazie wogole sie nie znam moje pierwsze auto w lpg :/ a z tym elektrozaworem to jeden mechanik mi powiedzial ze jak by byl walniety to by wcale nie grzalo....wiec teraz juz nie wiem...aha no i przyjzalem sie dokladniej dzialaniu tej mojej daremnej wentylacji i dziala nastepujaco....gdy wlacze na zimno i ustawie na auto rzeby lecialo z kazdej pozycji to strona pasazera dziala nieprawiodlowo to znaczy pod szyba leci cieple na wprost leci zimne pod nogami z przodu leci zimne a juz z tylu leci cieple....czy ktos ma pojecie wogole o co chodzi??bo ja juz sie pogunilem...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Dzwiek przestawiani to dzwiki od klapek otwierajacych nadmuch na rozne miejsca. Pierwsze co zrób to podepnij INPE albo DISem sprawdz cale auto od gory do dolu sterownik po sterowniku, on ma taka funkcje. Bedziesz wiedzial od czego zaczac.

    Jak lpg szarpie na wolnych to pewnie ma złą mieszankę i wlasnie wtryskiwacze oraz reduktor (inaczej parownik) nalezy sprawdzić.

    Niestety mało kto na świecie zna się na mechanice a zwłaszcza LPG 4-gen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •