Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: wymiana mechanizmu podnoszenia szyby prawy przód bmw e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    wymiana mechanizmu podnoszenia szyby prawy przód bmw e38

    Witam czeka mnie chyba wymiana mechanizmu podnoszenia szyby,szyba opuszcza się ale cięzko ją podnieśc,coś strzela i nie zawsze zamyka się do końca, nie mogę znaleźć konkretnego opisu wymiany mechanizmu,wiem że jest on na linkach i to one pewnie są sprawcą usterki czy ciężko się to wymienia i co trzeba zrobić?z góry dziękuję za porady
    sławomir

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    witam,wymienialem taki podnosnik dosyc dawno temu i z tylu . przyczyna twojego problemu jest albo tak jak piszesz linka albo peknieta plastikowa rolka na ktorej siedzi linka.jezeli rolka jest peknieta to otwierajac i zamykajac szybe tylko bardziej skrecasz linke.wedlug mnie musisz zaopatrzyc sie w mechanizm najlepiej uzywke.mialem te same objawy i u mnie rolka byla peknieta a linka poskrecana.nie do uratowania.jezeli dobrze pamietam linka zamocowana jest wlasnie w tej rolce.przy calej operacji potrzebujesz troche cierpliwosci. mechanik do ktorego pojechalem powiedzial,ze nie bedzie mi tego robil bo jak powiedzial jest tam duzo uszczelnien likwidujacych halas z zewnatrz i nie chce po zlozeniu zeby decybeli wewnatrz bylo wiecej.zabralem sie za to sam.mechanizm kupilem za okolo 100zl.pamietaj ,ze przy wyciaganiu juz odkreconej szyby jak bedziez ja podnosil luzną do gory zeby nie porysowac szyby.powodzenia.
    tomala

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    W zeszłą sobotę wymieniałem u siebie mechanizm tył prawy, na aledrogo kupiony za 70zł z przesyłką. Powód po rozkręceniu drzwi okazało się, że linka spadła z koła wielorowkowego które jest napędzane silnikiem, Po złożeniu tego do kupy wszystko było ok. ale kiedy się tym bawiłem żeby sprawdzić, nie zwróciłem uwagi, że jest tylko jeden ogranicznik (na dole szyny, bo górnym jest sama szyba zamontowana w ramie drzwi) i element do którego się przykręca szybę wyłamał mi górna rolkę. Tak jak pisał tomalkowal sprawdź rolkę napędzającą czy rowki się nie wyrobiły, bo to będzie powodowało spadanie linki.

    Ewentualnie całego mechanizmu szukaj tutaj:
    http://motoallegro.pl/listing.php/se...=18889&order=p
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •