Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [ zawieszenie] Zawieszenie lewego przedniego kola

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    oho trzeba bedzie sie spotkać :D

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez tomcad
    pan.boczek co było przyczyną u Ciebie?
    nic. pojechaslem na sprawdzenie.
    niby wszystko w zawiasie bylo OK.
    ale i tak wymienilem drazki reakcyjne.
    moze troche mniej, ale nadal jedna strona jest minimalnie wyzej.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Zauważyłem dziś że strona kierowcy sie wyrównała a strona pasażera stoi teraz wyżej :shock: Gdzie od początku było na odwrót :razz: :razz: Cholera o co z tym chodzi??????? :|

  4. #24
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Zauważyłem dziś że strona kierowcy sie wyrównała a strona pasażera stoi teraz wyżej :shock: Gdzie od początku było na odwrót :razz: :razz: Cholera o co z tym chodzi??????? :|
    Przewróciła się na 2 bok :)

  5. #25
    7ka
    Gość
    a ja na ostatnim spocie mierzylem wszystki e38 od ziemi do rantu blotnika...i kazda ma tak samo... prawa str jest zawsze nizej o okolo 0,5cm od lewej.. ;)

  6. #26
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    To zadne archiwum X. Podnies auto na lewarku i opusc! Dopiero wtedy bedzie roznica. Ma tu znaczenie przyczepnosc opony do podloza która nie przesunie sie w bok na postoju. Zawieszenie uklada sie dopiero po przetoczeniu auta. Ma tez znaczenie jakie miales obciążenie przed zatrzymaniem samochodu. Wplyw ma tez czy przed zatrzymaniem jechales prosto czy skrecales oraz czy kola miales wyprostowane przed zatrzymaniem czy już po.. Ma to niewielki wplyw jednak róznice moga dochodzic do ok 1 cm. Ma tez znaczenie czy wuto stoji na idealnie równym terenie na lekko pochylonym (niewidocznym dla oka). ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokrecanie wachaczy :) tez mam wplyw

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Odswierze nieco temat. Od paru dni borykam sie z podobnym problemem, z tym, ze u mnie prawa strona przod i tyl( strona kierowcy, angol) jest nizej od lewego przodu i tylu. Zawias ok, amory bilstein b4 praktycznie nowe, sprezyny z przodu zalozone 8 miesiecy temu obnizajace -30( nie sa pekniete) Moze ktos, cos podpowie, byl bym wdzieczny.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    12
    BMW
    e32
    Skąd
    Osjaków
    stary temat ale dołoże swoje-u mnie lewa strona po wymianie sprężyn stoi niżej i też mam rozterki bo niby wszystko ok a jednak niżej lewa.chyba przez to że sam jeżdżę i tak się ułożyła...mam wrażenie że odkąd ją mam tak było ale dopiero teraz po wymianie sprężyn zwróciłem uwagę.czy ten temat da się jakoś logicznie wyjaśnić??? szukałem odpowiedzi i chyba nikt nie potrafi tego uzasadnić..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •