Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rezystancje czujników temperatury w M30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7

    Rezystancje czujników temperatury w M30

    Cześć,

    Możecie mi napisać jakie są rezystancje czujników temperatury dla M30 ? Chodzi o czujnik na sterownik silnika oraz ten dla EML'u (występuje tylko przy elektronicznej przpustnicy).
    Przy uruchamianiu rano strasznie falują jej obroty i nie mogę dojść przyczyny.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    sprawdź sondę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Sonda ma trochę ponad pół roku (BOSCH) i pracuje w całym zakresie, błędów kompie silnika brak. Ale pomijając to to sama sonda przy uruchamianiu nie bierze udziału. Faluje przez około 30 sekund i w tym czasie wyraźnie nie dopala na którymś z cylindrów, dławi się lekko przy otwarciu przepustnicy. Później wszystko wraca do normy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ale sonda to podstawa dla wygenerowania prawidłowej mapy która jednak jest ważna jak nie dymi i nie czuc benzyny ze spalin to sondę masz ok, odpal swoje bmw otwórz maskę i zobacz na przepustnice będzie się ruszać sama jak dasz do odcinki to odcina tyle ile chcesz czy przestaje samo po czym znow odcina? mimo ze nie zwolniles gazu jesli tak jest to najprawdopodobniej sterownik EML jest zepsuty. Miałem to dziadostwo i jak bym mial nadal to bmw to teraz bym mial zwyczanie założony zwykły pedał i przepustnice oraz wiązke silnika na normalną zwyczajną

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Czuć paliwem w tym czasie, ale to poniekąd logiczne - skoro nie dopala tzn. że ją zalewa i stąd też wyraźny zapach benzyny. Mam ASC w związku z czym el. przepustnica musi pozostać (pomijając fakt, że nie jestem fanem podobnych modyfikacji) i jeśli to ona tworzy problem to po prostu wymienię na drugą, sprawną. Zastanawiające jest to, że od czasu do czasu jak ją uruchomię to chodzi równo, a czasami zdarza jej się bardzo falować przez dłuższą chwilę. Zacznę od przejrzenia układu zapłonowego i czujników temperatury, bo sam problem występuje jedynie "na zimno".

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Na zimnym to może mieć około 3-5 kohm. Na ciepłym 250ohm.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •