Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: centralny- nie działa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    włodawa

    centralny- nie działa

    witam kolegów,mam problem z centralnym zamkiem w e38. Problem polega na tym że z kluczyka nie zamykają się przednie drzwi,tak jak od kierowcy jak i od pasażera,nawet gdy zamykam z kluczyka drzwi to od pasażera nie reagują. więc muszę zamykać ryglem ale to jest wkurzające,Kiedyś czytałem że może być wina słabej baterii w kluczyku ale podejrzewam że to nie w tym problem bo zamykanie z kluczyka też nie działa(od strony pasażera)Nie wiem gdzie szukać przyczyny,może to błachostka a może poważniejszy problem:(

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A sterowanie szybami i lusterkami z panelu na drzwiach kierowcy działa?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    włodawa
    sterowanie szybami działa bez zarzutów ale ustawianie lusterek już niestety ale nie działa.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    hej witam pozwole sie wstracic... ja mam dokladnie taki sam problem co danmar... ma ktos jakies pomysly na ta usterke??

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Miałem podobny problem, może lektura tego postu pomoże
    http://7er.pl/showthread.php/21836-W...-Czy-potrzebna

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mialem tak z drzwiami od pasazera, odlaczylem aku na 15min i naprawione

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    u mnie niestety to nie zadzialalo...aku mialem cala noc nawet w domu...:/

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    włodawa
    a sterowanie lusterkami jężeli nie działa to też ma coś wspólnego z tym niedziałającym centralnym?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    cursor zadal takie pytanie jak by wiedzial o co chodzi dokladnie bo trafi w usterke ale chyba nie zaglada tu juz....

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na przednich drzwiach masz 2 moduły PM. Na drzwiach kierowcy jest nim panel sterowania szyb(w pierwszych rocznikach jest moduł taki jak na drzwiach pasażera), na drugich drzwiach jest to moduł pod boczkiem.
    Siłownik centralnego, szyba oraz lusterko są podłączone do tych modułów, a od sterownika GM idzie tylko jeden przewód lini P-bus po której idą informacje co ma zrobić.

    Spotkałem się z sytuacją, że styk w gnieździe na słupku przegnił i nie było komunikacji z modułem na prawych drzwiach co spowodowało brakiem sterowania lusterkiem, centralnym zamkiem oraz szybą, z tym że klawiszem na prawych drzwiach szybą dało się sterować, ale już na drzwiach kierowcy nie. Po wymianie pinu wszystko wróciło do normy.

    Pechowo przewód P-Bus zrobili na samym dole wtyku(tego na słupku), więc jeśli do wtyczki dostanie się wilgoć to stoi właśnie na dole i styk gnije.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •