Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Stożkoy filtr powietrza

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin

    Stożkoy filtr powietrza

    Witam jak w temacie, co myślicie o montażu stożkowego filtru powietrza, wiocha nie wiocha?? coś sie zmienia?? silnik będzie lżej oddychał, tak się własnie zastanawiam, jak założe sekwencje czy nie wrzucić stożka, wiem że nie doda mi on 200KM itd. ale może silnik będzie dostawał więcej powietrza??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    witam moge czesciowo odpowiedziec tzn mialem zalozony stozkowy filtr w astrze gsi na sekwencji i szczerze mowiac poza wiekszym rykiem silnika i lekkiej roznicy w granicach 3500 5500rpm i troszke wiekszym spalaniu doszedlem do wniosku ze nie ma to sensu
    trzeba dobrze odizolowac stozka zeby cieplego nie zasysal i oczywiscie 100% szczelny dolot i najlepiej robic to na hamowni bo bardzo czesto zle dobranym i zamontowanym stozkiem mozna sobie bardziej zaszkodzic niz pomoc
    ja mialem wzrost mocy o cale 1,5 km :) troche lepiej sie wkrecal ale roboty zeby to prawidlowo ustawic... mowie tu oczywiscie o wyrobie markowym np k&n bo testowalem tez stozki za 50zl i wsysalo je jak BMW paliwo.. :D
    reasumujac nie widze sensu :)

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Wymiana filtra powietrza to kroczek w długiej wędrówce zwiększania mocy. Wymiana samego filtra niestety wiele nie da. Dlatego też uważam że jeśli nie zamierzasz dalej zmieniać silnika tylko zatrzymać sie na filtrze to szkoda kasy ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    znowu bede marudny ale jesli juz musisz cos "sportowego" wkladac to wsadz wkladke K&N nic sie nie zmieni poza swistem ktory nota bene jest przyjemny dla ucha mojego bynajmniej. Co do stozka to mozesz wiecej sknocic w osiagach niz poprawic..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    No i o to mi chodziło, wielkie dzięki. :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Moje zdanie o stożku jest takie,że jak źle go założysz to możesz mieć nawet gorsze parametry trakcyjne niż miałeś. Zdemontowanie oryginalnego pudełka od wkładu filtra i założenie w tym miejscu stożka może nawet pogorszyć sprawę. Jak chcesz go tak bardzo mieć to trzeba pokombinować jak ten filtr umiejscowić żeby miał najlepszy przepływ zimnego powietrza. Dodatkowo jak już znajdziesz miejsce to okaże się, że musisz zamontować jakąś zgiętą rurę żeby to wszystko połączyć. Zwykle przez zgięcie pęd powietrza jest mniejszy no i tak naprawdę nic to nie da i wrócisz do punktu wyjścia a może i pogorszysz sprawę. Kolejna rzecz to to, że stożki zbierają o wiele więcej syfu z powietrzem niż filtr fabryczny mimo, że są nasączone oleistą miksturą, która ma niby to zatrzymywać. Mimo, że teoretycznie możesz mieć lepsze napełnianie cylindrów powietrzem (jeżeli Ci się uda w optymalny sposób wyeliminować wyżej opisane przeszkody) to możesz mieć większe wewnętrzne zanieczyszczenie silnika a co za tym idzie szybciej będzie Ci się brudził olej, zużywały wewnętrzne elementy.

    No i teraz czy gra jest warta świeczki oprucz tego, że jak podniesiesz machę to wszyscy oglądający powiedzą "łoł".
    TYLKO BMW 7

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Grzechu

    No i teraz czy gra jest warta świeczki oprucz tego, że jak podniesiesz machę to wszyscy oglądający powiedzą "łoł".
    ja bym powiedział: holy crap :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    OK OK już wszystko wiem, dzięki i pozdrawiam.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Ja mimo że aż tak na BMW się nie znam..to jednak twierdze ze filtr stożkowy przy instalacji LPG to raczej strata kasy, pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a to dobre. montuje sie gaz a potem stozek aby podniesc moc, ja uwazam ze jak chcesz miec dynamiczne auto to najlepiej wrocic do stanu fabrycznego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •