Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Fotele z przedliftu do poliftu - przerobka kostek - anglik a europa - sanki?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek

    Fotele z przedliftu do poliftu - przerobka kostek - anglik a europa - sanki?

    Temat znalazłem jeden i nic konkretnego nie wnosił. Wiec otwieram dyskusje. Mam u siebie poliftowa(zółtą) kostke, fotele manual, grzane, pompowane, w garazu odnalazlem takie same, lecz elektryczne, prawdopodbnie sa z anglika(nieco mocniejsze zuzycie prawego fotela). Sa tez niestety z przedlifta. Czy ktos przerabial temat zmiany wiazki? Ew jak to sie ma jesli chodzi o szyny? Jesli nie mam pamieci, to silniczkow raczej nie bede musial przekladac?
    Prosze o informacje, bo szykuje sie juz z dobre pol roku, zeby to przerobic, a jakos brak mi weny i nieco wiedzy ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Więc tak. Nie trza wymieniać wiązki, tylko kostki w fotelu bądź w aucie zmienić na odpowiednie. Tylko w WDS sprawdzić czy napewno pasują kolory kabelków, bo nie pamiętam.

    Szyny nie różnią się niczym, mam u siebie w polifcie taborety z przedlifta.

    Jeśli nie masz pamięci i nie zamierzasz dokładać, to silniczków ruszać nie musisz, wszystko zacznie hulać po podłączeniu. Problem będzie tylko z matą zajęcia fotela jeśli są z angola.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Tylko w WDS sprawdzić czy napewno pasują kolory kabelków, bo nie pamiętam.
    Różnice w kolorach są tylko w przewodach z podgrzewania, ale to nie jest problem. U ciebie wszystko działa ;)


    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Jeśli nie masz pamięci i nie zamierzasz dokładać, to silniczków ruszać nie musisz, wszystko zacznie hulać po podłączeniu. Problem będzie tylko z matą zajęcia fotela jeśli są z angola.
    NCS expert i wykodować. Efekt będzie taki sam jakby założyć "emulator"
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Czyli kolory powinny być takie same, tak? po prostu wymiana kostek polaczeniowych i powinno hulac? Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz - jak to jest, jesli ja swoje mam manuale, a tamte sa elektryczne? Sa jakies dodatkowe kable w kostkach?

    Co do NCS, Cursor moglbys mi udzielic jakichs podpowiedzi jak to zrobic?
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Fotel żeby ruszył potrzebuje + i - Reszta kabli to grzanie, napinacze, pamięć, ew. masaż, w fotelu pasażera mata zajęcia fotela.

    I jak będziesz załatwiał kostki t z kawałkami kabli. Piny mają inny kształ przed liftem ;)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie zawsze doprowadzone jest zasilanie(2 grube przewody), żeby fotel mógł jeździć.

    Jeśli masz 2 grube przewody(jeden brązowy, drugi czerwony z jakimś paskiem, bodajże zielonym) to sprawdź czy masz na nich zasilanie, jeśli nie to za schowkiem powinna być wolna podstawka na dodatkowy przekaźnik od usypiania
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Mam swoje fotele z kostkami i tamte z kostkami, wiec to nie robi problemu, chodzi mi bardziej o to, czy bez problemu poradze sobie z ich podlaczeniem(przeczytalem gdzies, ze kolory sa takie same, ale czy na pewno?)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jeśli masz 2 grube przewody(jeden brązowy, drugi czerwony z jakimś paskiem, bodajże zielonym) to sprawdź czy masz na nich zasilanie,
    Skoro stare fotele są pompowane i grzane, to zasilanie powinno być

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam się tutaj. U siebie mam zwykłe manualne fotele bez grzania. Chciałbym wstawić komforty bądź kontury z elektryką i grzaniem. Na pamięci jakoś specjalnie mi nie zależy. Moje auto jest poliftowe. Czy będzie się to wiązało z dużymi przeróbkami i ewentualnie co potrzebuję dołożyć, żeby to śmigało?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    wiazka grzania, modul, wlaczniki ogrzewania i tyle chyba ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •