Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: dolewanie oleju do silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    dolewanie oleju do silnika

    witam. mam zalany silnik olejem castrol 5w30 i troche jest go mało i musze dolać. Mam natomiast pare litrów oleju castrol 10w40 więc pytanie czy można dolać 10w40 do 5w30? czymś się specjalnie różnią te oleje na tyle że nie wolno by ich było mieszac?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    a widzisz jakieś podobieństwo w tym:10w40 i w tym 5w30 bo ja nie ;) jedynie ''w'' :D
    Jeżeli można byłoby mieszać oleje,to zapewne były by w jednej butelce z etykietą ''Uniwersalny olej silnikowy''
    Niemożna mieszać olejów!!
    Jeżeli masz zalany 5w30 to na dolewkę dokup 1L tego samego oleju,a nie kombinuj w ten sposób.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Nie dolewaj !!Dolej olej tej samej firmy i o tych samych parametrach lepkościowych.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Aleś wymyślil... nie mieszać!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Nic tylko współczuć moje stare M30 nic nie biere nie wiedziałem że nowe siodemki to dwusuwy że dolewa się olej do dozownika jak w motorze

    Taki myk z olejem można zrobić ale w starym gracie i to jeszcze typu np. fiat. Ale tego auta szkoda zeby przy nim robić doświadczenia.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    maniac daj spokój myślisz że nikt nie widział starego m30 i wciskasz kit że nic nie bierze ,może i nic skoro nic nie jeżdzisz ,zalej LL przejedz 30tyś i dopiero napisz coś mądrego

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Każdy silnik łyka troszkę oleju, nawet najnowszy ;) Normalna rzecz, nie ma silnika który by miał po jakimś czasie 100% wyjściowej objętości oleju. Tylko, żeby tego oleju brał mało. A jak ktoś mówi, że jemu nie bierze oleju to polecam zrobić trasę 100km z prędkością 140km/h po autostradzie i sprawdzić stan oleju. Nie ma mocnych, zawsze ubędzie.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    może od wymiany do wymiany weźmie tyle że na bagnecie nawet nie zauważe więc wtedy można powiedzieć że silnik nie bierze a olej zmieniam co 10k

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a ktos pytał ile bierze M30 oleju ??? nie to po co te pierdoły

    jak masz olej 5w30 dokup 5w30 i dolej zwłaszcza, że silnik masz nowoczesny i wysilony i co za tym idzie smarowanie ma byc 1 klasa

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    może od wymiany do wymiany weźmie tyle że na bagnecie nawet nie zauważe więc wtedy można powiedzieć że silnik nie bierze a olej zmieniam co 10k
    Wszystko zależy jeszcze od tego, w jakich warunkach pracuje silnik, jaki masz styl jazdy. Inaczej będzie wyglądało zużycie oleju jeśli będziesz jeździł w miarę spokojnie i w trasach mieszanych ( trochę miasto trochę trasa ) a inaczej jak będziesz ciorał auto do czerwonej kreski obrotomierza a resztę czasu spędzał w korkach ( u mnie w e36 po świeżej wymianie oleju i dwóch godzinach na torze na Wyrazowie zniknęły mi dwie zielone diody od inspekcji ).

    Co do mieszania oleju. Nie powinno się mieszać. Ale jeśli masz poniżej min i nie masz w danej chwili dostępu do oleju takiego jaki masz w silniku, to lepiej dolać to 10w40 niż mieć suchoty. Ale wtedy natychmiast jak to możliwe wymienić cały olej na nowy. Lepiej kupić sobie bańkę litrową i wozić w bagażniku jak silnik wcina olej.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •