Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: M30b35

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    M30b35

    Witam moje M30 wróciło do życia chciałem się spytać bo wlałem na początek wodę odpowietrzylo się zlałem wodę wlałem płyn ( następnego dnia :) ) ale może mój błąd bo dwie śruby główne na termostacie miałem zakręcone w zbiorniczku jest stan odpowietrzam głównym odpowietrznikiem jest ok ale po chwili odkręcam zbiorniczek wywala wodę a węże praktycznie puste czyli wychodzi na to że bardzo duzo powietrza było.
    Teraz moje pytanie pompa wody jest dziwna zaleziona jakby oparami płynu a termostat jest z napisem bmw więc może jeszcze od nowości czy te rzeczy mogą utrudniać odpowietrzenie mimo że za 1 razem mi się udało czy też uszczelka mi znowu siadła co w sumie jest mało możliwe :P ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jak chcesz dobrze odpowietrzyć m30 to ustaw sie na jakimś niewielkim wzniesieniu, tak by odpowietrznik był w najwyższym położeniu w porównaniu z resztą motoru, władz nagrzewanie na full i pozwól mu bez gazowania złapać temperaturę pracy.. potem uzupełniają braki plynu odpuszczajac powietrze z odpowietrznika..

    Dlaczego nie wymieniles pompy i termostatu gdy miałeś wszystko na wierzchu? Przeciesz to śmieszne pieniądze, a może ci zaoszczędzić kłopotów takich jak teraz...


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    dodam swoje 2gr po dolaniu płynu nie zakręcaj korka na zbiorniczku kiedy znów zauważysz ze woda w zbiorniczku się podnosi odkręć śrubkę na termostacie pózniej odkreć ten maly wężyk przelewowy na chlodnicy po lewej stronie zobaczy czy idzie woda dolewaj plyn do zbiornika i co jakis czas odkrecaj srubke na obudowie termostatu
    obserwuj czy do zbiorniczka idzie ciągły strumień z wężyka przelewowego
    gdyby nadal po nagrzaniu wywalało wode obstawiam nie puszczający termostat lub padniętą pompę wody

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No wiem ale nie pomyślałem o tym odrazu a wcześniej było ok może i się pociło delikatnie ale było.
    A wiadomo głowica pociagnęła też inne koszty a chce to zrobić dobrze to wymieniłem też sporo innych rzeczy a teraz czeka mnie jeszcze sonda lambada bo na zimnym aż mi świece przylało paliwem. Już się cieszyłem że wkońcu pojeżdzę a tu OC się skończyło w tamtym miesiącu :P i znów kolejny wydatek a z kasą troche słabo ale trudno spróbuje odpowietrzyć narazie na tym co mam a potem założę pompę i termostat nowy bo może Kupię niedrogo SKF i Wahlera nówki po okazyjnej cenie jakieś 120zł

    Bo ja jak robiłem to troche inaczej odkręcałem dwie śruby z obudowy termostatu i odpowietrznik jak nimi woda poleciała to zakręcałem silnik chodził dolałem troche i reszte odpowietrznikiem i było ok.

    Ale zrobie na lekkim wzniesieniu teraz i sposobem jarka powinno być łatwiej.

    No ja myślałem wyjąć termostat bo kiedyś tak miałem ten może nie puszcza jak trzeba jest na nim jeszcze logo BMW więc możliwe że oryginalny a pompa też nie wygląda już zaciekawie no bo chyba nie załatwiłem głowicy chyba troche uzupełniać chłodną wodą przy odpowierzaniu wkońcu są to małe ilości i lane powoli
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 14-03-2012 o 11:33

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    nie to ze dolewałeś raczej nie powinno zaszkodzić lane powoli stopniowo miesza się z cały czas krążącym płynem w układzie
    zmieniałem nie tak dawno pompę wody ruville ponoć nie taka zła 112zł termostat wahlera 80zł

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    rzeczy z ruvelle są dobre no a ja akurat kupiłem sobie takie coś jakieś 90/100zł oszczędności bo umówiłem się na 110zł z już wliczoną wysyłką
    http://allegro.pl/pompa-wody-termost...184556581.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •