Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: naprawa wzbudzenia alternatora m62b35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    naprawa wzbudzenia alternatora m62b35

    Czy orientuje sie ktos jak naprawic a dokladnie poprowadzic na nowo wzbudzenie alternatora? poprzedni wlasciciel namodzil cos strasznie z instalacja a ja teraz mam tymczasowe rozwiazanie przez zaroweczke do plusa od aku ... ale po wylaczeniu zaplonu zaroweczka miga wraz z tylnymi lampami i licznik nie gasnie ;/ pewnie dlatego ze nie prowadzilem kabla od alternatora, tylko wpialem sie w istneijaca juz wtyczke. jkaby ktos wiedzial co od czego dokladnie poprowadzic to bede wdzieczny. wiem ze powinno isc przez kontrolke w liczniku ale co i jak-nie mam pojecia.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wszystko znajdziesz w WDS. Przewód ma kolor niebieski lub niebiesko-biały i z tego co kojarzę idzie do jednej z wtyczek(białej/bezbarwnej) w skrzynce sterowników(za prawym kielichem - tam gdzie bezpieczniki)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    dzieki za odpowiedz. Przestudiowalem troche te schematy i w koncu doszedlem do tego gdzie co ma isc , przy okazji nauczylem sie czytac te wykresy,bo na 1 rzut oka-czarna magia , ale jak widac na nauke nigdy nie za pozno:) tak wiec jak zjade do PL to bede szalal z lutownica w reku :) Meczy mnie tylko jedno pytanie... we wtyczce (X6524) sa w rzeczywistosci 2 kable, niebieski i zielony, zas na schematach istnieje tylko niebieski... tak wiec do czego jest zielony?!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Do wielu alternatorów idą 2 przewody. Zielony(lub zielono-biały) i niebieski(niebiesko-biały). Pierwszy to plus po zapłonie i to on odpowiada za wzbudzenie, drugi to przewód do kontrolki.

    Sprawdź bezpieczniki. Często na tym samym przewodzie(zielonym) "wisi" też czujnik poziomu oleju, który lubi się uszkadzać(przewody do niego też). U kumpla w E39 to było powodem palenia bezpiecznika i braku ładowania.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    jak odpale auto, to na zielonym mam zasilanie , ale dopiero jak podlacze niebieski przez zarowke do + od aku to pojawia sie ladowanie, jak polacze zielony z niebieskim, ladowanie tez jest ale po wylaczeniu zaplonu i wyciagnieciu kluczyka pala mi sie tylne swiatla i licznik, skolei jak niebieski jest podlaczony przez zarowke do + to zarowka miga, a wraz z nia tylne lampy i na liczniku kontrolka od ladowania i cisnienia oleju... :/ w tym aucie fabrycznie siedzial m60b40, pozniej ktos wsadzil m62b44 i niezle namotal z instalacja , ja teraz wsadzilem m62b35 i probuje dojsc do ladu z tym balaganem, za licznikiem tez jakies kable sa lutowane wiec i tam musze poszukac... domyslam sie ze jak kontrolka na liczniku jest odlaczona to nawet pomimo zasilania z zielonego kabla, ladowania nie bedzie??

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zwróć uwagę, że na schematach do alternatora masz 4 przewody. Stały plus, masa(to te grubsze) oraz do kostki 2-3 pinowej 2 przewody. Jeden to twój niebieski, a jeszcze jest drugi zielony(którego możesz nie mieć).

    Spójrz na schemat:

    Na schemacie widać, że jest wtyczka 2 pinowa. Pin drugi to twój niebieski przewód, ale jest jeszcze pin 1 do którego idzie zasilanie z bezpiecznika 22 i to jest właśnie wspomniany zielony przewód.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •