Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak połączyć głośniki??

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Jak połączyć głośniki??

    Mam pytanie w jaki sposób najlepiej będzie połączyć głośniki tylnej półki DSP?

    są po 2 głośniki po obu stronach 4x 8Ohm 4x60W.

    Na każdy z nich są osobno po 2 piny + oraz - (w sumie 8 pinów)

    Głośniki nie mają żadnego widocznego ujścia bass reflex, wystarczy podłączyć jeden z nich a drugi obok "skacze" tak samo jakby sam grał (ale nie gra jak się przyłoży ucho)


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jak je między ze sobą połączyć mając tylko po 1 wyjściu (źródło) na jedną stronę (2 głośniki) ze wzmacniacza?
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Wydaje się że powinny grać w konfiguracji 4 omowej jak chyba wiekszość urządzeń car-audio czyli połączone równolegle (czy nie?)

    Jesli tak mamy 2 opcje:

    Podłączamy źródło do jednego z głośników a drugi głośnik do niego dokładnie tak samo czyli + do + a - do -

    lub

    Podłączamy źródło do jednego z głośników a drugi głośnik do niego na odwrót czyli + do - a - do +

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ze względu na zamkniętą obudowę wymysliłem że w tym drugim przypadku głosnikom nie będzie "brakowało powietrza" bo jeden bedzie wciągał a drugi wypychał - czy to dobry pomysł czy niekoniecznie?
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 11-03-2012 o 21:28

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Podłączamy źródło do jednego z głośników a drugi głośnik do niego na odwrót czyli + do - a - do +
    Według mnie w tej konfiguracji dźwięki będą się na wzajem redukować,szczególnie niskie tony.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    po podlaczeniu w ten sposob dzwiek jakby głuchnie, jest cichszy ale czuć że delikatnie mocniej daje bassem. Nie mam pojęcia czemu tak jest. Zdecydowałem jednak podłączyć normalnie równolegle + do + etc. Zamierzam jutro wrzucić półkę do auta :) dam znać jak działa w moim temacie o audio :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Głośniki nie mają żadnego widocznego ujścia bass reflex, wystarczy podłączyć jeden z nich a drugi obok "skacze" tak samo jakby sam grał (ale nie gra jak się przyłoży ucho)
    Ten drugi robi w tym przypadku za membranę bierną



    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Podłączamy źródło do jednego z głośników a drugi głośnik do niego na odwrót czyli + do - a - do +
    Takie rozwiązanie sprawdza się w konstrukcjach izobarycznych. Przy standardowym rozwiązaniu(jak w tym przypadku) lepiej połączyć głośniki w fazie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    cursor - czyli ze jak :D tak?:


    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Podłączamy źródło do jednego z głośników a drugi głośnik do niego dokładnie tak samo czyli + do + a - do -
    Narazie jest tak podpięte i pod wzmacniaczem domowym testowane :) Niezły ma wychył ta membrana... nie spodziewałem się że to tak fajnie gra.

    Rozbebeszyłem gniazdo kostki żeby to podłączyć solidnie nie mając jej więc chyba teraz zaleje wszystko silikonem bo dmucha stamtąd (piny są w środku puste a przeciałem je na pół)

    Zaraz idzie do auta :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •