Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [M62B44] wymiana pompy wody

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    [M62B44] wymiana pompy wody

    Witajcie,

    zauważyłem u siebie luzy na pompie wodnej (jak szarpie się za łopatkę wiartaka, to rusza się na ośce). Dodatkowo chrobocze sobie jak wpadnie w fazę.. Ewidentnie jest to z pompy wodnej, bo jak zatrzymałem wisko gazetą, to dalej stamtąd chrobotało.

    No dobra. Mam diagnozę. Myślę, że trafną.

    I teraz tak:

    czy pompa firmy TYC Europe B.V. (Link do sklepu jest warta uwagi?
    I przy okazji, czy wybrałem prawidłową? Silnik M62B44 z 1996 przed liftem.

    Do tej pompy jeszcze uszczelka, czy coś jeszcze?

    Wiadomo, że wymieniając pompę, ujdzie mi płyn chłodniczy. Przy okazji go sobie wymienię. Czy jest jakiś sposób wyczyszczenia przy okazji chłodnicy lub całego układu chłodzenia (kiedyś za czasów króla Ćwieczka polecali przedmuchać układ szlauchem z wodą), jakiś preparat, specyfik czy cuś?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    dlugo na tym bublu nie pojedzisz.... zalecam oryginał :)
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    brunoz i co wymieniles ta pompe ? Daj znac jak poszlo i czy ciezko bylo zdemontowac stara . Opisz w kilku slowach jak to wymienic .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie wymieniałem pompy. To była moja pierwsza naprawa w nowym wtedy dla mnie aucie i błędnie oceniłem co faktycznie było przyczyną. Okazało się, że uszkodzona jest nie pompa, a wisko, które wcale się nie załączało i było tak wyrobione, że latało luzem całe śmigło. Po odkręceniu wisko kluczem&młotkiem (w osobnym wątku, jak męczyłem się przy tym) uruchomiłem silnik na chwilę i było idealnie dobrze. Sprawdziłem luzy na pompie i okazało się, że jest całkiem sprawna i nic jej nie dolega.

    Obejrzałem wisko i było w strasznym stanie. Ponieważ nie miałem żadnego innego wtedy pod ręką, zamontowałem wisko od E36 (kolejny osobny wątek) razem ze śmigłem (jest mniejsze) i auto bez problemu do dziś jeździ. Nie przegrzewa się w najgorsze nawet upały. Zrobiłem test w zeszłym roku i auto stało bitą godzinę na +30 stopni w pełnym słońcu, na obrotach jałowych, z włączoną klimą w środku. I nic. Nawet drgnięcia wskazówki. Temperatura na teście zegarów oscylowała w okolicach 105 stopni po tej godzinie.

    W tej historii są trzy wnioski:

    - wisko + śmigło od E36 M50B20 działa równie skutecznie co oryginał (być może włącza się częściej)
    - wisko "ze sprężynką" jest lepsze niż z olejem i blaszką i praktycznie bezawaryjne i nieczułe na sposób przechowywania
    - należy dokładnie diagnozować a w razie wątpliwości odkręcić element i sprawdzić go dokładniej

    P.S. bonusowe przemyślenie autora: posiadać 2kg młotek :-) zawsze się może przydać: W E36 klepałem na poboczu błotnik po zdarzeniu, w E30 zapiekło mi się stalowe koło po zimie - bez młotka zapomnij o zdjęciu go, w E38 młotek przydał się do odkręcenia wisko.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •