Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Waschwasser fullen

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Waschwasser fullen

    Jak kupiłem swoją Buńkę to świecił taki komunikat. Sprawdziłem co on oznacza i dowiedziałem się że jest za mało płynu w jednym ze zbiorników. Kupiłem więc płyn i dolałem tam gdzie było pusto i zaczęło uciekać bokiem bardzo szybko. Okazało się że silniczek który siedzi w zbiorniczku przepróchniał. Widocznie poprzedni właściciel zalał wody zamiast płynu :/ Ile taki silniczek może kosztować i jak on się fachowo w ogóle nazywa bo nawet na allegro nie wiem jak szukać. I druga sprawa. Wiem że w tym mniejszym zbiorniczku powinien być płyn do intensywniejszego mycia zanieczyszczeń. Gdy już założę sprawny silniczek skąd będę wiedział z którego zbiorniczka płynu używam? Mam wpływ na wybór płynu czy to się odbywa losowo, czy jak zabraknie jednego to potem leci z drugiego? Jak to jest? Pytanie trywialne ale po prostu nie wiem bo do tej pory korzystałem z jednego dużego zbiornika. Dzięki za pomoc

  2. #2
    Spryskiwaczy na szybe używasz pociągając dźwignię do siebie i wtedy płyn zawsze idzie z normalnego zbiornika. Jeśli masz ciśnieniówki na lampy to co piąte użycie spryskiwaczy myje też lampy (pamięć resetuje się zawsze po wyłączeniu zapłonu, albo po jakimś tam dłuższym czasie, ale nie pamiętam dokładnie po jakim :P). Gdy chcesz skorzystać z intensywnego mycia, czyli płynu z tego drugiego zbiornika (powinien tam być specjalny płyn, który niby ma jakoś lepiej rozpuszczać syf na szybie) to naciskasz sobie taki przycisk który masz na końcu dźwigienki. Powinno wtedy samo przez kilka sekund psikać na szybę
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Tak, mam ciśnieniówki na lampy i właśnie zauważyłem że co którys raz wycieraczki machają nie jeden raz tylko 3 raz pod rząd i do tego daje płyn pod ciśnieniem na lampy. Nie wiedziałem tylko jak uzyć tego niby mocniejszego płynu z mniejszego zbiorniczka ale teraz już wiem. Dzięki za pomoc. Powiedz mi tylko jeszcze jak się nazywa ten silnik od małego zbiornika i gdzie go moge kupic :)

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Powiedz mi tylko jeszcze jak się nazywa ten silnik od małego zbiornika i gdzie go moge kupic :)
    Część nr 4
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...39&hg=61&fg=45
    Albo w ASO albo używka na aledrogo. O zamienikach nie słyszałem ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    :D
    1. Możesz takie coś kupić w serwisie ASO (płyn do intensywnego mycia) koszt 20PLN starcza mi butelka na jakiś rok :]

    2. Do dużego zbiorniczka kolego leje się wodę :D to chyba że poprzedni właściciel zapomniał zalać płynem gdy przyszły mrozy to już wiesz dla czego jest coś nieszczelne. Można też nabyć koncentrat letniego płyny w ASO za ok 5PLN rozcieńcza się go na 5-6 litrów wody czyli jeden zbiorniczek (spryskiwacze xenonów) podobno jest dobry ja nie sprawdzałem.
    OBOWIĄZKOWO zalewa się ten zbiornik płynem zimowym w okresie zimowym.

    3. Płyn zawsze jest automatycznie dozowany gdy spryskujesz szyby (PANIE JEY ;)) gdy używasz funkcji intensywnego mycia (wciskasz przycisk) dozuje go dużo więcej.


    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Powiedz mi tylko jeszcze jak się nazywa ten silnik od małego zbiornika i gdzie go moge kupic :)
    Padły Ci dysze, nie tyle sam silniczek. Bo jakiś gamoń lał tam zwykły płyn i podobno takie są tego konsekwencje. Ogólnie chodzi Ci typowo o to coś przy samym zbiorniczku nie?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    :D
    1. Możesz takie coś kupić w serwisie ASO (płyn do intensywnego mycia) koszt 20PLN starcza mi butelka na jakiś rok :]

    2. Do dużego zbiorniczka kolego leje się wodę :D to chyba że poprzedni właściciel zapomniał zalać płynem gdy przyszły mrozy to już wiesz dla czego jest coś nieszczelne. Można też nabyć koncentrat letniego płyny w ASO za ok 5PLN rozcieńcza się go na 5-6 litrów wody czyli jeden zbiorniczek (spryskiwacze xenonów) podobno jest dobry ja nie sprawdzałem.
    OBOWIĄZKOWO zalewa się ten zbiornik płynem zimowym w okresie zimowym.

    3. Płyn zawsze jest automatycznie dozowany gdy spryskujesz szyby (PANIE JEY ;)) gdy używasz funkcji intensywnego mycia (wciskasz przycisk) dozuje go dużo więcej.


    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Powiedz mi tylko jeszcze jak się nazywa ten silnik od małego zbiornika i gdzie go moge kupic :)
    Padły Ci dysze, nie tyle sam silniczek. Bo jakiś gamoń lał tam zwykły płyn i podobno takie są tego konsekwencje. Ogólnie chodzi Ci typowo o to coś przy samym zbiorniczku nie?
    Małe sprostowanie:

    ad 2. Duży zbiornik napełnia się płynem letnim w lecie (a nie wodą) i zimowym niezamarzającym zimą, chyba że bardzo lubisz smugi i częstą wymianę wycieraczek, wtedy lejesz kranówkę. Do zbiornika intensywnego mycia zalewa się koncentrat niezamarzający.

    ad 3. Jey dobrze opisał zasadę działania. Przy pociągnięciu dźwigni wycieraczek pobierany jest płyn z dolnego zbiornika i co któreś pociągnięcie jest uruchamiana pompka mycia reflektorów (jeśli auto posiada taką opcję). Jeśli naciśnie się przycisk "S", uruchamiana jest krótkotrwale pompka w zbiorniku intensywnego mycia, ale kolejne spłukanie następuje z dolnego dużego zbiornika. Nie ma żadnego dozowania płynu, wężyki od zbiornika intensywnego mycia i głównego zbiornika idą niezależnie do spryskiwaczy.

    Pompki spryskiwaczy w zbiorniku intensywnego mycia i w zwykłym są takie same, ale musisz zwrócić uwagę na złącza, gdyż były dwa rodzaje. Ceny są zbliżone i nie chyba przekraczają 120 zł / szt. w ASO.

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    spoko dziś już nie zdążę ale jutro zeskanuje Ci 2 strony instrukcji obsługi gdzie piszą to co napisałem o dozowaniu (ZAWSZE) i o laniu wody latem ;)




    Niestety nie doszukałem się treści, że zawsze płyn jest dozowany ale można to zaobserwować spryskując szyby, że mimo nie korzystania z intensywnego mycia a tylko zwykłego, woda która leci na szyby też się pieni i ma delikatne zielone przebarwienie (widoczne w szczególności pod słońce) a kolor zielony ma oryginalny płyn do int. mycia BMW ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Damias ASO odpada. Nie mam jakos zwyczaju kupować czegoś za 3 razy większą kasę niż mógłbym kupić w innym miejscu. Jak dla mnie to pieniądze wyrzucone w błoto. O zamiennikach też nie słyszałem więc pozostaje mi tylko kupić część używaną ale na aledrogo chyba tego nie ma :/

    Jesli chodzi o zalewanie płynów do spryskiwaczy to nie ma tu chyba wielkiej filozofii życiowej i zgadzam się w 100% z tym co napisał Sylwekk. Latem zalewam płyn letni a zimą płyn zimowy (niezamarazjący bo o to tu chodzi). Do tego mniejszego zbiorniczka specjalny koncentrat który ma za zadanie intensywniej myc szyby niż zwykły płyn.

    Coboss padła mi dokładnie ta częśc którą wskazał Damias czyli nr 4 na załączonym przez Niego linku. Wygląda mi to na silniczek a nie dysze ;) A co lał tam poprzedni właściciel to tylko on jeden wie. Gdy kupiłem auto w miejsce tego silniczka była tylko kupa rdzy która przy wymontowywaniu rozpadła się w rękach.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam specjalne preparaty neste wlanie do bmw do intensywnego mycia, duuuuuuuuuuuuzo tanie niz ASO

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Jak zamontuje już silniczek to się do Ciebie po preparat zgłoszę ;-)

    P.S. Znalazłem zamiennik za 22 PLN. Stówa w kieszeni gdybym miał brać w ASO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •